Francis Scott Key Köprüsü çöktü: Yetkililer, kurtarma ekiplerinin Patapsco Nehri'nde en az 7 kişiyi aradığını söyledi.CNN

Kurtarma ekipleri, Salı sabahı erken saatlerde bir geminin Francis Scott Key Köprüsü'ne çarpmasının ardından en az yedi kişiyi arıyor. Çöken bir köprü Baltimore Şehri İtfaiye Şefi James Wallace, Salı sabahı düzenlediği basın toplantısında insanları soğuk suya göndermenin mümkün olduğunu söyledi.

Wallace, Patapsco Nehri'nden iki kişinin çıkarıldığını söyledi.

Wallace, birinin yaralanmadığını, diğerinin ise “çok ciddi durumda” yerel bir travma merkezine götürüldüğünü söyledi.

Baltimore Şehri İtfaiyesi iletişim direktörü Kevin Cartwright, aralarında büyük bir traktör römorkunun da bulunduğu çok sayıda aracın suya düştüğüne inanıldığını söyledi.

ABD Sahil Güvenlik'in 5. Bölge halkla ilişkiler sorumlusu Kimberly Reeves, 948 metrelik Singapur bayraklı konteyner gemisi DALI'nin sabah 1.30'da köprüye çarptığını söyledi.

2,6 mil uzunluğundaki dört şeritli köprü, Patapsco Nehri boyunca uzanıyor ve Baltimore Limanı'nın dış geçişi ve I-695 veya Baltimore Çevre Yolu'na önemli bir bağlantı olarak hizmet ediyor.

İşte son gelişmeler:

• Maryland Valisi Wes Moore, çöküşün ardından Salı sabahı olağanüstü hal ilan etti.
• Reeves, Sahil Güvenlik'in arama ve kurtarma için tekneler ve bir helikopter de dahil olmak üzere “birden fazla” müdahale birimini konuşlandırdığını söyledi.
• Cartwright, CNN'e, yetkililerin ne olduğunu değerlendirmek ve belirlemek için köprüye çarpan geminin operatörleriyle iletişime geçmeyi istediklerini söyledi.

Cartwright, “Ekipler olay yerinde çalışan herkesin güvende olmasını ve kimseye zarar vermeden ilerleyebilmemizi sağlamak için “sistematik ve güvenli bir şekilde” çalışıyor.” dedi.

CNN.com'daki bu etkileşimli içeriğe göz atın

Maryland Ulaşım Otoritesi'ne göre tüm trafik başka yöne yönlendiriliyor.

Baltimore Belediye Başkanı Brandon Scott şunları söyledi: Sosyal medya gönderisi Gece saat 03.00 sıralarında köprüdeki olaya doğru gidiyordu. Acil durum personeli olay yerinde olup, çalışmalar devam etmektedir” dedi.

READ  Berkshire Hathaway davası Haslam ailesi tarafından iptal edildi

TimeLive Yayını

Fotoğraf Francis Scott Key Köprüsü'nün çöktüğü anda çekildi.

Çarpışmanın videosunda, uzun bir teknenin doğrudan köprünün destek kolonlarından birine doğru ilerlediği ve köprünün büyük bir kısmını saniyeler içinde aşağıdaki suya doğru süzülüp çarptığı görülüyor. Çarpmanın etkisiyle köprünün bitişik bölümleri anında çöktü.

Video görüntüleri, çarpışmanın havaya büyük miktarda duman ve ateş yaydığını ve köprünün bir kısmının teknenin ön kısmında çökmesine neden olduğunu gösterdi. Birkaç dakika boyunca havada siyah duman yükselmeye devam etti.

CNN.com'daki bu etkileşimli içeriğe göz atın

Köprünün adı Francis Scott Key Oturduğuna inanılıyor 1814'te McHenry Kalesi'nin bombardımanına tanık olmak ona “Yıldızlarla süslü Sancak”ın sözlerini yazması için ilham verdi.

Bu gelişen bir hikayedir ve güncellenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir