Masters 2024: Sonuna rağmen Tiger Woods motive ve önümüzdeki üç ana dalı hedefliyor

Augusta, Ga. – Öncelikle iyi haber.

Tiger Woods, Şubat 2023'ten bu yana ilk kez resmi bir PGA Tour etkinliğinde ve 2022 Masters'dan bu yana ilk kez büyük bir hafta sonu etkinliğinde 72 delik oynadı. Geçtiğimiz Nisan ayında sağ ayak bileğinde geçirdiği subtalar füzyon ameliyatından bu yana karşılaştığı fiziksel zorluklar göz önüne alındığında, yılın en zorlu yürüyüşünü tamamlamak her bakımdan ahlaki bir zaferdir.

“İyi bir haftaydı. Pazar günü Augusta National'da 77. şampiyonluğunun ardından beş kez Masters şampiyonu için iyi bir haftaydı. “Uzun zamandır tam bir turnuva oynamadığım için bunun iyi bir mücadele olduğunu düşünüyorum. Perşembe ve Cuma günü buradaydım. Ne yazık ki işler istediğim gibi gitmedi.

Woods ve Lundqvist, Woods'un 2005 Masters'daki unutulmaz chip-in sitesinde el sıkışıp birkaç kelime alışverişinde bulundular.

Woods, hayata iyimser bir pencereden bakmak isteyenler için sezonun geri kalanının nasıl görüneceğine dair cesaret verici bir bakış açısı sergiledi. “Burası bir golf sahası, içine girdiğimi biliyorum, o yüzden ödevimi Pinehurst'te yapacağım. [U.S. Open]Valhalla [PGA Championship] ve troon [Open Championship]Ama bu bir nevi oyun planı” diye ekledi.

Ancak Woods henüz ABD Açık'a katılmaya hak kazanamadı. Ancak üç kez şampiyon olarak USGA'dan özel bir muafiyet alacak.

Şimdi kötü haber.

Orman 60Bu– Amatör olduğu ve 1996'daki kesintiyi kaçırdığı için yılın ilk majöründe en kötü sırayı aldı (sonuncu). Üçüncü tur 82 Bir profesyonel olarak en büyük şampiyonluğu, kariyerinin 18 delikli skoruydu.

“Rüzgarın burada golf atışları, toplar ve vuruşlarla yaptığı şey ve kesinlikle oynamanın ne kadar zor olduğu göz önüne alındığında, burada pozisyondan çıkmak uzun sürmedi” dedi. “Maalesef dün çok fazla pozisyon dışına çıktım ve bugün de iki kez.”

READ  Dow 400 puanın üzerinde düşüş yaşadı ve getiriler 2024'e yükseldi

Her ne kadar Woods'un 5'li kapanış turu Cumartesi günkü çabaya göre bir gelişme olsa da, 1 numaralı sırayı aldı. 3, 6 ve 15'teki umacılarla ve beşinci delikte üçlü umacı 7'yle hâlâ olaylıydı.

Bu zorluklara rağmen, bu hafta, Genesis Invitational'dan bu sezonun başlarında açıklanmayan bir hastalık nedeniyle çekilen ve ayak bileğinden sakatlanmadan önce geçen yılki Masters'ta sadece 36 delik açan Woods için doğru yönde atılmış bir adım oldu.

“Kaldırmaya devam edin, sürmeye devam edin, hareket etmeye devam edin, güçlenmeye devam edin, ilerlemeye devam edin. Umarız antrenmanlar daha uzun olur,” dedi gelecek ayki PGA Şampiyonasına nasıl hazırlanacağı sorulduğunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir