Vivo dünyanın en ucuz 5G telefonunu satacak

Çinli akıllı telefon markası Vivo’nun Genel Müdür Yardımcısı Hu Baishan, dünyanın en ucuz 5G uyumlu telefonunu satacaklarını söyledi. Gelecek sene piyasaya sürülecek olan telefonun fiyatı ise 280 dolar olacak


5G altyapısının gelişmesiyle birlikte piyasada bu alana yatırım yapan Çinli teknoloji devleri, kıyasıya rekabetlerine devam ediyor. Bu alanda adından söz ettiren Çinli akıllı telefon markası Vivo, gelecek sene dünyanın en ucuz 5G uyumlu telefonunu piyasaya süreceğini duyurdu. Açıklama Vivo Genel Müdür Yardımcısı Hu Baishan tarafından yapılırken, şirket gelecek yılın başında 420 dolara, yılın ortalarında ise 280 dolara iki yeni 5G uyumlu telefonu alıcılarına sunacak.

PİYASAYA GÖRE UCUZ

Vivo’nun hali hazırda iki adet 5G uyumlu akıllı telefon markası bulunuyor. Bunların fiyatları ise 500 doların üzerinde seyrediyor. 5G uyumlu IQ00 Pro modeli 533 dolara satılırken, yeni piyasaya sürülen NEX 3 adlı markası ise 800 dolardan alıcılarıyla buluştu. Vivo, bu fiyatlara rağmen piyasadaki 5G uyumlu telefonlar arasında ucuz kalıyor. En yakın örnek olarak Samsung’un çıkardığı Galaxy S10 marka 5G teknolojili ürünü piyasada 1.300 dolara satılıyor. 5G uyumlu telefonların bu denli fiyatlarının yüksek olmasının sebebi ise yeni teknolojinin yüksek maliyetlere sahip olmasından kaynaklanıyor.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir