Fransa’da da virüs itirafı: Kovid-19 Aralık’ta Paris’teydi

İtalya ve ABD’nin ardından Fransa’da Kovid-19’un bilinenden çok daha önce ülkede olduğuna dair kanıtlar ortaya çıkmaya başladı


Fransa’nın başkenti Paris’teki bir hastanenin yoğun bakım ünitesinin sorumlusu olan Yves Cohen, yerel BFMTV’ye konuştu. Cohen, Kovid-19 virüsünün Paris’te 27 Aralık’ta olduğunu açıkladı. Yani bu Fransa’da ilk vakanın saptanmasından 1 ay önceydi. Cohen, “Aralık’ta grip sonuçları negatif çıkan hastalarımızın testlerine yeniden baktık. Bu hastalar solunum yolu semptomlarından hastaneye gelmişti. 27 Aralık’ta Kovid-19 virüsü taşıyan bir hastanın bizimle olduğuna eminiz. Testi birçok kez pozitif çıktı” dedi.

ABD VE İTALYA

İtalya’da bulunan Bruno Kessler Enstitüsü yetkilileri “Ülkede koronavirün bilindiği üzere Şubat’ta değil de Ocak ayında yayılmaya başladığını” söylemişti.
İtalya’da Milano Üniversitesi Prof. Adriano Decarli; “Ekim-Aralık 2019’da Milano ve Lodi’de zatürre ve grip teşhisiyle hastaneye kaldırılanların sayısında ciddi artış belirledik Koronavirüsten en fazla ölüm de buralarda. Virüsün 2019 sonunda İtalya’ya gelip gelmediğini anlamak istiyoruz” demişti.
ABD’de bulunan Northeastern Üniversitesi: Ülkede Kovid-19 bağlantılı ilk ölüm bilinen tarih olan 26 Şubat’ta değil, 6 Şubat’ta yaşandı. Otopsi sonucu doğrulandı.
ABD’de bulunan Vanderbilt Üniversitesi: Kovid-19 aslında bilinenden çok önce Ocak’ın başları gibi ABD’deydi. Influenza sezonu da olduğu için yeni virüsü saptayamadık.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir