Çin virüs için ilaç testlerine başlıyor

Koronavirüsü yok etmek için proaktif önlemler almaya devam eden Çin, SARS için geliştirilen Remdesivir adlı ilacın bir benzerinin testlerine başladı. İlaç 270 hasta üzerinde denemeye tabi tutulacak


Çin, proaktif önlemler almaya devam ediyor. Koronavirüs salgınıyla mücadele etmek için SARS’ta kullanılan bir ilacın benzeri test edilip klinik deneylere başlandı. Remdesivir adlı ilaç, Gilead Sciences Inc. tarafından üretilmiş antiviral bir ilaç olma özelliğini taşıyor. Diğer yeni virüsleri ve SARS ve Ebola gibi bulaşıcı hastalıkları tedavi etmek için daha önce kullanılmıştı.

270 HASTADA DENENECEK

Beijing’deki Çin-Japonya Dostluk Hastanesi’nde denenecek olan ilacın, koronavirüs tedavisinde etkisi de test edilmiş olacak. Testler 16 Çin şehri ile birlikte karantina altında olan virüsün orijinal merkez üssü Wuhan’da gerçekleşecek. Remdesivir çalışması virüs sonucu solunum yolu enfeksiyonu veya pnömonisi olan yaklaşık 270 hasta üzerinde yapılacak. İlaç henüz ve düzenleyici kurum tarafından kullanım ve perakende için onaylanmadı.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir