Yıkım başlıyor, tarihi New London kilisesindeki dik çökme yolları kapattı – NBC Connecticut

Perşembe günü 200 yıllık kilisede dik bir binanın çökmesi sonrasında Cuma günü yollar kapatıldı.

İtfaiyeciler ve bir yapı mühendisi, Cuma öğleden sonra yıkım başlamadan önce kiliseyi yukarıdan incelemek için merdivenli bir kamyon kullanıyor.

State Street, Union Street ve Masonic Street'in bazı bölümleri Cuma günü kapalı olacak.

İlgi Çekici Cennet Kilisesi, 1810 yılında inşa edilen New London'daki Union Caddesi'ndeki kiliseye aittir. Mülk kayıtlarına göre 1975 yılında bir ekleme daha yapılmıştır.

Çan kulesi yerel bir dönüm noktası olmuştur.

New London'dan Ken Sendell, “Huntington Caddesi'nde yaşadığım yerden, buradaki otoparka bakın, sütunu görebiliyordum. Bu sabah dışarı baktığımda yoktu” dedi.

Çökmeye neyin sebep olduğu bilinmiyor.

Cuma sabahı sahaya bir vinç geldi.

Londra'nın yeni belediye başkanı Michael Passero, bunun şehrin en eski dini yapılarından biri olduğunu söyledi.

Passero, “New London şehir merkezinde çok ciddi bir gerileme yaşadık, şehrin en eski ve kesinlikle en güzel dini yapılarından birini kaybettik” dedi.

Engaging Heaven Church, kilise çöktüğünde içinde bir kadının bulunduğunu ve güvenli bir şekilde dışarı çıkabildiğini bildirdi. İçeride başka kimse yoktu.

Bu resim kilisenin yıkılmadan önceki ve sonraki halini gösteriyor.

Kilisenin, New London Belediye Binası ve Connecticut College öğrencilerine ev sahipliği yapan Manwaring Binası'nın yanında yer alması nedeniyle öğrenciler tahliye edildi.

“Evet benim. Kanepemde oturuyorum ve bugüne kadar duyduğum en gürültülü gök gürültüsüne benzeyen sesi duyuyorum. Gözlerimi açıyorum ve o tepeden aşağı yuvarlanan toz ve kayaları görüyorum ve ayağa kalkıp koşuyorum. Pencere kilisenin yıkıldığını düşünüyor.” dedi Connecticut Üniversitesi öğrencisi Nick Moosey.

Elli öğrenci tahliye edilerek New London Holiday Inn'e taşındı ve New London Red Cross öğrencilere yardımcı olacak.

Connecticut Koleji'nin öğrenci dekanı, yardım sunabilecekleri yollar olup olmadığını görmek için kilise personeliyle konuştuğunu söyledi.

READ  Caitlin Clark, Iowa'daki son yılından vazgeçebilmek için WNBA draftına katılmak zorunda

İlgi çekici Cennet Kilisesi, pazar günü nerede ibadet edeceklerini henüz bilmediklerini ancak bu konuda çalıştıklarını söyledi.
Çöküşü gören vatandaşlar gördüklerini anlattı.

Lester Harris, “Arabamda oturuyordum ve yüksek, gökgürültüsünü andıran bir ses duydum. Soluma baktım ve kiliseyi ilk gördüğümde doluydu ve o saniye içinde kilisenin tüm ortası çöktü” dedi. New London'dan.

Belediye Başkanı Passero kilisenin ve şehrin tepkisini Cuma günü saat 15.00'te açıklayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir