Yaş meselesi neden Biden'ı Trump'tan daha fazla etkiliyor?

Wisconsin Demokratı Temsilci Mark Bogan, “İki adayın aralarında üç buçuk yıl fark olduğunu bilmemize rağmen, bir taraf biraz daha ortalıkta kalıyor gibi görünüyor ve bu endişe verici olacak” dedi.

Bazıları temel fiziksel farklılıklara iniyor.

Bay. Biden'ın sesi yumuşadı ve kısıklaştı, saçları ise incelip beyazladı. Uzun boylu ve yakışıklı ama 2019 ve 2020'de aday olarak olduğundan daha tereddütlü hareket ediyor, çoğu zaman vücudunun üst kısmını sıkıca tutuyor ve bu da zayıf görünümüne katkıda bulunuyor. Ve halkın gözü önünde dökülmeler yaşadı: bisikletten düşmek ve bir kum torbasına takılmak.

Bay. Trump ise tam tersine zamanın etkilerini bu kadar gözle görülür şekillerde deneyimliyor gibi görünmüyor. Bay. Trump sıklıkla saçlarını boyatıyor ve doğal olmayan bir şekilde kahverengi görünüyor. Ağır ve uzun boyludur ve kalabalığın önünde gücünü göstermek için fiziksel yeteneğini kullanır. Mitinglerde sahneye çıktığında, birkaç dakika boyunca ilahiler söylüyor, bir açılış şarkısı eşliğinde dans ediyor, ardından gösterişli retorik ve bombalarla dolu, genellikle bir saatten fazla süren, dayanıklılık saçan konuşmalar yapıyor.

Liderlik konusunda konuşmacı ve koç olan Carol Kinsey Coman, “Algı, nasıl iletişim kurduğunuzla ilgilidir” diyor. “Trump bu tür hatalar yaptığında bunu geçiştiriyor ve insanlar 'Ah, o yaşlı' demiyor.”

Sayın Biden ile birlikte Bayan Koeman da “Zayıflık gibi görünüyor” dedi.

İki erkeğin fiziksel sağlığını karşılaştırmak kamuoyunun algısının ötesine geçmek zordur. Demokratlar ve bazı Cumhuriyetçiler Bay Trump'ı eleştirdiler. Biden'ın özel görüşmelerde keskin olduğu söyleniyor. Bay Biden ve Bay Trump sınırlı tıbbi bilgiler yayınladılar. Neredeyse bir yıl önce Beyaz Saray, Bay. Biden'ın uzun süredir doktoru olan ve fizik muayene sonrasında onu “sağlıklı, dinç, 80 yaşında bir adam” olarak tanımlayan bir mektup yayınladı. Beyaz Saray doktorlarını gazetecilerin kullanımına sunmuyor. Kasım ayında Sn. Trump, sağlığını “mükemmel” olarak tanımlayan belirsiz bir sağlık raporu yayınladı.

READ  Trump, Putin'in Biden'ı Trump'a tercih ettiği yönündeki yorumunu 'büyük bir iltifat' olarak nitelendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir