Xbox, oyunlarından dördünün en popüler konsollara geleceğini doğruladı

Xbox'ta zaman değişiyor. Markanın liderleri, PlayStation 5 ve Nintendo Switch gibi diğer platformlara ek Xbox oyunları getirme planlarını doğruladı. Bu iki konsol, Xbox Series X/S'den çok daha büyük bir kurulum tabanına sahip; PS5'in 54,8 milyon birimine kıyasla toplam 27 milyon birim sevk ettiği tahmin ediliyor. Neredeyse 140 milyon anahtar.

Resmi Xbox Podcast'inin son sayısında Microsoft Gaming CEO'su Bill Spencer, ekibinin oyunlarından dördünü “diğer konsollara” getirdiğini söylüyor. İsimleri açıklamadı ama daha önceki söylentilerin aksine, Yıldız alanı Ve Indiana Jones ve Büyük Çevre Henüz PS5 veya Switch'e gelmiyor. Raporlar şunu önerdi Hi-Fi Hızı, Hırsızlar Denizi, Hale Ve Savaş Gears'ı Büyük uçurumu aşanlardan biri olacak.

Spencer, PlayStation ve Switch'e gelen Xbox oyunlarının en az bir yıldır Xbox ve PC'de bulunduğunu doğruladı. “Her iki oyun da topluluk odaklı oyunlar, yeni oyunlar, tam potansiyeline ulaşmış bir serinin ilk versiyonları, yani Xbox ve PC'de; her zaman büyüme, serilerin yatırım yapmaya devam etmesini istiyoruz” dedi.

Spencer, “Diğer iki oyun, boyutlarına bakılmaksızın daha küçük oyunlardır” diye ekledi. “Xbox ve PC'de tam potansiyellerini fark ettikçe, bu oyunlardan daha fazla iş değeri elde etmek için diğer platformları kullanma fırsatını görüyoruz, böylece geleceğe daha fazla yatırım yapabiliriz. Aynı şekilde portföyümüzdeki diğer oyunlar gibi. “

Spencer, Xbox'ın diğer oyunları bu dört oyunun ötesinde daha fazla platforma taşıma taahhüdünde bulunmayacağını söyledi. “Diğer platformlarda” oyun oynayan kişilere, her Xbox oyununun bilgisayarlarına geleceğini varsaymamalarını, ancak ekibinin ilk dört oyunun etkisine göre notlar alıp oradan bir şeyler alacağını öne sürdü.

Spencer, bunun stratejide büyük bir değişikliği temsil etmediğini savundu. Bunun bir parçası da Xbox'ın, bulut ve diğer konsollarda parmak ucunda yürümek de dahil olmak üzere oyuncuların oyunlarına her yerden erişmesine yardımcı olma felsefesidir.

READ  'The Full Monty' yıldızı Tom Wilkinson 75 yaşında hayatını kaybetti

“Bu oyunları daha fazla oyuncuya sunarak, yalnızca bu oyunların erişimini ve etkisini genişletmekle kalmayacak, aynı zamanda bu oyunların gelecekteki sürümlerine veya birinci taraf portföyümüzdeki başka yerlere yatırım yapmamıza da olanak tanıyacağız.” Bir Xbox Wire blog gönderisinde şunlar yazıyor:. “Ayrıcalık yaklaşımımızda temel bir değişiklik yok.”

Oyun İçeriği ve Stüdyolar Başkanı Matt Booty, podcast'te Xbox'ın birinci taraf oyunlarını çıkış tarihlerinde Game Pass'te yayınlamaya devam edeceğini ve “Game Pass'in yalnızca Xbox'ta mevcut olacağını” belirtti. Ancak Booty, Microsoft'un oyunlarını daha fazla oyuncuya ulaştırmak istediğini itiraf etti.

Bu arada Xbox başkanı Sarah Bond, hayranlara Microsoft'un konsol donanımı işinden çıkmak istemediğine dair güvence verdi. Aslında ekibin “bu tatilde paylaşacağımız donanım alanında gerçekten heyecan verici bazı şeyler ortaya çıkıyor.” Önceki sızıntılar, Microsoft'un Xbox Series X'in gelişmiş Wi-Fi bağlantısına ve daha yüksek güç verimliliğine sahip tamamen dijital bir sürümü üzerinde çalıştığını öne sürmüştü.

Microsoft bir sonraki Xbox'ı sabırsızlıkla bekliyor. Bond, “Yeni nesil grafiklere yatırım yaptık” diye ekledi. “Ve oyuncular için daha iyi, yaratıcılar ve onların yarattığı vizyonlar için daha iyi olan, bir donanım neslinde şimdiye kadar gördüğünüz en büyük teknolojik atılımı sağlamaya gerçekten odaklandık.” Geçtiğimiz Eylül ayında yapılan bir sızıntı, bir sonraki Xbox'ın 2028'de geleceğini ve “bulut-karma oyunları” destekleyeceğini belirtmişti.

Microsoft'un oyun bölümü birkaç ay öncesine göre çok farklı görünüyor. Şirket, uzun süredir devam eden 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımını nihayet Ekim ayında tamamladı. Ocak ayında Microsoft, oyun ekiplerinden 1.900 kişiyi işten çıkaracağını açıklamıştı. Ayrıca Blizzard'ın üzerinde çalıştığı hayatta kalma oyunu olan en az bir oyun da iptal edildi.

Activision'ın satın alınması, Microsoft'un oyun bölümünün karını anında ve önemli ölçüde artırırken, şirket işin bu kısmını daha karlı hale getiriyor. Nüfusun azaltılması bunu yapmanın bir yoludur. Oyunları diğer platformlarda yeni kitlelere satmak, bir bedeli olsa da sağlıklı bir yaklaşımdır Bazı eski Xbox sadık kullanıcılarını dönüştürme Markadan.

READ  Naylor kardeşler Ulusal Kardeşler Günü'nde aynı atışta gol atıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir