Wisconsin seçmenleri Cumhuriyetçiler ve CNN projeleri tarafından desteklenen seçim yasası değişikliklerini onaylayacak

Wong Maye-E/AP/Dosya

Anket çalışanları, 3 Kasım 2020'de Kenosha, Wisconsin'de erken ve devamsız oylamaları sıralıyor.CNN

Wisconsin seçmenleri eyalet anayasasında, CNN projelerinde seçimle ilgili iki değişikliği onaylayacak ve oylama kurallarını değiştirmeye çalışan Cumhuriyetçi milletvekillerine zafer kazandıracak. Bu savaş alanı durumu Kasım başkanlık seçimleri öncesinde.

Oy Seçim yönetiminde özel paranın kullanılması yasaklanmalı Bu, Facebook'un kurucusunun parasının “Zuckerbucks” olarak adlandırıldığı şeyi kınayan muhafazakar aktivistler için bir zafere işaret ediyor. Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla ChanBağış, sonuçta ülke çapındaki yöneticilerin Kovid-19 salgınının zorluklarının ortasında 2020 seçimlerini yönetmelerine yardımcı olan, kar amacı gütmeyen bir kuruluşa yapıldı.

Tek seferlik 350 milyon dolarlık bağış, Wisconsin yargı bölgelerine yönlendirilen yaklaşık 10 milyon doları içeriyor. Hibe yöneticileri, para için başvuran herhangi bir topluluğun parayı aldığını ve ayrımcılığın karar verme süreçlerinde hiçbir rol oynamadığını belirtti.

Ancak muhalifler, paranın o yıl Demokrat Parti'ye, özellikle de eyaletin büyük şehirlerinde yardımcı olduğunu savundu. 2020 seçimin sonucunu adil olmayan bir şekilde şekillendirdi Wisconsin'den çevrildi Donald Trump yapmak Joe Biden.

O yıl Biden Wisconsin'i 21.000'den az oyla kazandı.

Trump'ın 2020'deki yenilgisinin ardından kendisi ve müttefikleri, Porsuk Eyaleti'ndeki yenilgisine seçim sahtekarlığının katkıda bulunduğuna dair defalarca, asılsız iddialarda bulundu.

İki düzineden fazla eyalet Yasaklanmış, sınırlı veya başka şekilde düzenlenmiş 2020 yarışındaki seçimlere özel bağışlar Ulusal Eyalet Yasama Meclisleri Konferansı. Wisconsin'de yasama çabası veto edildi Cumhuriyetçilerin kontrolündeki Yasama Meclisi tarafından kabul edilen seçim değişikliklerini engelleyen eyaletin Demokrat valisi Tony Evers tarafından.

Salı günü Wisconsin seçmenlerinin, yalnızca eyalet yasalarına göre atanan yetkililerin seçimleri yönetmesine izin verecek ayrı bir anayasa değişikliğini onaylaması bekleniyor. Taraftarlar, sürece katılan dışarıdan danışmanlara karşı önlem alınmasının gerekli olduğunu söyledi.

READ  Scarlett Johansson, 'SNL' Sen'e SOTU Çürütmesini Hicvediyor Katie Britt'i canlandırıyor

Muhalifler, yerel katiplerin bağışlanan eşyaları kabul etmesinin engellenmesi veya özel mülkiyete ait bir binanın oy verme yeri olarak kullanılması gibi önlemlerin istenmeyen sonuçlara yol açabileceğini savundu. Ek olarak, oylama sorularının, özel kaynakların kısıtlandığı durumlarda seçimlerin yapılmasına yardımcı olmak için hükümet finansmanının artırılmasını garanti etmediğini belirtiyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir