Virginia yetkilileri Dulles, Reagan havalimanlarında olası kızamık salgını konusunda uyardı – NBC4 Washington

Bu ayın başlarında Dulles Uluslararası Havalimanı'nda veya Reagan Washington Ulusal Havalimanı'ndaysanız kızamık hastası birine maruz kalmış olabilirsiniz.

Virginia Sağlık Bakanlığı yetkilileri Cumartesi günü yaptığı açıklamada, kızamık hastası bir kişinin uluslararası seyahatten döndükten sonra iki tarihte iki havaalanında bulunduğunu söyledi. İfade iki yer ve zamanla bağlantılıdır:

  • Dulles, Ana Terminal Dış Hatlar Geliş Alanı, 3-4-8 Ocak
  • Reagan Washington, Terminal A, 4 Ocak, 14:30 – 18:30.

Bakanlığın yaptığı açıklamada, sağlık yetkililerinin belirli uçuşlarda seyahat edenler de dahil olmak üzere virüse maruz kalan kişileri tespit etmeye çalıştığı belirtildi.

Kızamık oldukça bulaşıcıdır ancak aşı yoluyla önlenebilir. Semptomlar ateş, burun akıntısı, gözlerde sulanma, öksürük ve döküntüyü içerir.

Sağlık yetkilileri, kızamığa karşı aşı olmadıysanız ve maruz kalmış olma ihtimaliniz varsa olası semptomları izlemeniz gerektiğini söyledi.

“Kızamığa maruz kalma riski taşıyan herkesin 25 Ocak 2024 tarihine kadar semptomlara dikkat etmesi gerekiyor. Kızamık belirtileriniz varsa evde kalın, kendinizi izole edin ve başkalarından uzak durun. Derhal sağlık uzmanınıza başvurun. Sağlık kuruluşuna gitmeden önce arayın. Yapılan açıklamada, sağlayıcının ofisi veya acil servisine, “Onlara kızamık hastası olabileceğinizi bildirin ve sağlık departmanını arayın. Bu, diğer hastaların ve personelin korunmasına yardımcı olacaktır” denildi.

Bu gelişen hikaye hakkında daha fazla ayrıntı için NBC Washington'u takip etmeye devam edin.

READ  Avro Bölgesi GSYİH 4. Çeyrek 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir