Trump'ın yasal ücretlerinin ödenmesine yardımcı olmak için bir GoFundMe başlatıldı

Bir yatırımcının karısı A GoFundMe New York'taki bir dolandırıcılık davasında Cuma günkü kararın ardından eski Başkan Trump'ın artan yasal masraflarını finanse etmek için.

GoFundMe'nin 355 milyon dolarlık bir hedefi var; bu neredeyse Yargıç Arthur Engoron'un Trump'a sivil dolandırıcılık davasında ödemesini emrettiği para cezasına yakın. Cumartesi gecesi itibarıyla GoFundMe, 4.000'den fazla bağışçıyla 185.000 dolardan fazla bağış topladı.

New York başsavcılığına göre Trump ve işletmesi faizle birlikte 450 milyon dolardan fazla ödeyebilir.

Çevrimiçi bağış toplama etkinliği, yatırımcı Grant Cardone'un eşi girişimci ve yatırımcı Elena Cardone tarafından başlatıldı.

Elena Cardone, GoFundMe sayfasında şunları yazdı: “New York'taki bazı yargı unsurlarının eşi benzeri görülmemiş ve adil olmayan bir eylemi olarak gördüğüm şey karşısında Başkan Donald Trump'ın yanında kararlıyım.”

Şöyle devam etti: “Karşılaştığı son hukuki mücadeleler sadece kendisine yönelik bir saldırı değil, aynı zamanda her Amerikalının hak ettiği adalet ve yasal süreç ilkelerine de bir saldırıdır.”

Trump yazarı E. Cuma günkü mali ceza, Trump'ın Jean Carroll'a geçen ay hakimin kendisine iftira attığına karar vermesi üzerine 83,3 milyon dolar ödeme talimatı vermesinin hemen ardından geldi. Trump daha önce Carroll'a geçen yıl 5 milyon dolar ödeme emri vermişti.

Trump'ın avukatları Cuma günkü kararı “siyasi amaçlı bir cadı avı” olarak nitelendirdi ve eski başkanın karara itiraz edeceğini söyledi.

Telif Hakkı 2024 Nexstar Media Inc. Her hakkı saklıdır. Bu içerik yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.

READ  Mark Zuckerberg serveti 28,1 milyar dolar artarak dünyanın en zengin 4'üncü adamı oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir