Trump, New York'taki sivil dolandırıcılık davasında 175 milyon dolar kefalet aldı

Mahkeme dosyalarına göre, eski Başkan Donald Trump ve diğer sanıkları, New York'taki sivil dolandırıcılık davasında 175 milyon dolarlık kefalet aldılar.

Trump tahvili, başkanı ABC News'e kendisini Donald Trump destekçisi olarak gördüğünü söyleyen özel bir şirket olan Hankey Group'un sahibi olduğu Knight Specialty Insurance aracılığıyla elde etti.

Don Hankey ABC News'e şunları söyledi: “Biz de Knight Insurance'ta bunu yapıyoruz ve eski başkanın bu duruma uyum sağlamasına izin verebildiğimiz için mutluyuz.” “Bunun bir iş kararı olduğunu söyleyebilirim ama aynı zamanda bir destekçiyim.”

Hankey, firmasının başlangıçta davaya 464 milyon dolarlık orijinal tahvilin yazılması için pazarlık yaptığını ve daha sonra New York temyiz mahkemesinin geçen hafta tutarı 175 milyon dolara düşürmesiyle tahvilin yazılması için çabaların yenilendiğini söyledi.

Hankey, “Bu nispeten düşük bir rakam ve Donald Trump tüm teminatı nakde yatırdı” dedi.

Hankey, Trump'ın kesinleşmiş bir tahvil için teminat olarak tahvil kullanıp kullanmadığını hatırlayamasa da, firması eski başkanın bazı tahvillerini inceledi ve bunların “A Sınıfı tahviller, yatırım amaçlı tahviller” olduğunu söyledi.

Hankey, “İyi bir ağa sahip olduğumuzdan eminiz” dedi.

Hankey, ABC News'e eski başkanın kampanyasına katkıda bulunduğunu ancak bağışladığı miktarı hatırlayamadığını söyledi.

New York başsavcılığından bir yetkili ABC News'e yorum yapmayı reddetti.

Avukatı Alina Hubba Pazartesi akşamı yaptığı açıklamada, “Söz verildiği gibi, Başkan Trump bonoyu yatırdı” dedi. “Temyizde haklarını savunmayı ve bu adil olmayan kararın tersine çevrilmesini sabırsızlıkla bekliyor.”

Geçtiğimiz hafta, New York Temyiz Bölümü yargıçlarından oluşan bir kurul, eski başkana, yetişkin oğullarına ve iki eski Trump Örgütü yöneticisine, 464 milyon dolarlık sivil dolandırıcılık kararı nedeniyle 10 günlük bir süre tanıdı ve azaltılmış tahvil sunmalarına izin verdi. 175 milyon dolar.

READ  Kaynaklar, Newark imamı Hasan Şerif'in bir akrabası tarafından öldürülmüş olabileceğini söylüyor - NBC New York

Trump'ın avukatları, eski başkanın 30'dan fazla tahvil şirketi tarafından reddedilmesinin ardından tam bir hüküm teminatı sağlayacak paraya sahip olmadığını savundu.

Savunma avukatları, temyiz mahkemesinin müdahalesi olmazsa Trump'ın, dolandırıcılık mahkumiyetine ilişkin temyiz başvurusunu tüketmeden önce kendi adını taşıyan varlıkları satmak zorunda kalması nedeniyle onarılamaz şekilde zarar göreceğini savundu.

Şubat ayında, üç aylık bir duruşmanın ardından Yargıç Arthur Engoren, Trump ve diğer sanıkların, daha iyi krediler ve iş anlaşmaları elde etmek için eski başkanın net servetini yanlış bir şekilde şişirerek on yıl süren bir iş dolandırıcılığı yaptıklarını tespit ettikten sonra para cezasına çarptırdı.

Engoren, “Burada bulunan sahtekarlıklar sayfadan fırlıyor ve vicdanları şok ediyor” diye yazdı.

Trump herhangi bir yanlışlık olduğunu reddetti ve avukatları, feragat miktarının anayasaya aykırı, orantısız ve kusurlu olduğunu ileri sürerek karara itiraz etti. Savunma avukatları, Yargıç Engoron'un, Trump'ın davranışlarına ilişkin zamanaşımı yasasını yanlış uyguladığını ve New York Başsavcısı Letitia James'in, Trump'ın yanlış beyanlarının eski başkanın alacaklılarıyla ilgili olduğunu kanıtlayamadığını ileri sürüyor.

Avukatlar, Mart ayında yaptıkları bir başvuruda, “'Yanlış beyanlar' olmasaydı, ilgili kredi verenlerin ve sigortacıların sanıklara aynı koşullar altında kredi ve poliçe teklif etmeyeceklerine dair hiçbir kanıt ve Yüksek Mahkeme'nin bir bulgusu yok.” dedi.

İtirazları başarısız olursa, eski başkan ve diğer sanıklar 464 milyon dolarlık kararın tamamı için cezaya çarptırılacak.

Trump'ın kararın tamamını karşılayacak parası yok ve temyizi başarısız olursa James, Trump'ın mal varlıklarına el koyarak kararı uygulayabilir.

ABC News'e yakın zamanda verdiği bir röportajda James, “Eğer kararı ödeyecek parası yoksa, mahkemede icra mekanizmaları arayacağız ve hakimden mal varlıklarına el koymasını isteyeceğiz” dedi. “Adaletin New Yorklulara teslim edilmesini sağlamaya hazırız.”

READ  Elon Musk, Gina Carano'nun 'Mandaloryalı' Saldırısı Nedeniyle Açılan Disney Davasını Finanse Ediyor

Trump hakkında Yazar E Jean Carroll'un açtığı hakaret davasında Trump, jürinin kendisini Ocak ayında hakaretten suçlu bulmasının ardından sigorta şirketi Chubb'dan 92 milyon dolarlık kefalet aldı. Tüm yanlışları reddeden Trump, davaya ilişkin temyiz başvurusunda bulundu.

Eski başkan tahvil için teminat olarak bir aracılık hesabı kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir