Trump, New Hampshire GOP ön seçimini ve CNN projelerini kazandı

23 Ocak 2024 20:47 ET

Analiz: Haley, New Hampshire'da epik bir üzüntü yaşadı. Hükümet bunu geçmişte yaptı

Zachary B. Wolf'un analizi

Eski Güney Carolina Valisi Nikki Haley, New Hampshire'da beklenmedik bir galibiyet istiyordu. Destansı bir karmaşa olurdu. Ön seçim anketlerinde genellikle önemli bir farkla geride kaldı ve CNN, son New Hampshire anketinden kısa bir süre sonra eski Başkan Donald Trump'ın zafer kazanacağını öngördü.

Bunlardan en önemlisi, Trump'ın 2016'da New Hampshire'daki zaferi, geleneksel inanca meydan okuyarak siyasi gücünü kanıtlaması, aday olarak kazandığı ilk zaferdi.

Sen Sonrası. John McCain Zafere doğru uçtu 2000 yılında New Hampshire'da, o zamanın Teksas Valisi George W. Bu durum Bush'un baskın kampanyasına biraz korku verdi.

Ancak New Hampshire'da, özellikle de görevdekiler için, galibiyetten daha azı önemli. CNN, Başkan Joe Biden'ın ön seçimleri yazılı bir kampanyayla kazanacağını öngörüyor.

New Hampshire mevcut 2 yeniden seçim kampanyasını sonlandırdı

  • Eski Başkan Lyndon B. Johnson, New Hampshire ön seçimini az farkla kazandıktan sonra 1968 yeniden seçilme kampanyasından çekildi. Demokratlar o yıl genel seçimleri kaybetti.
  • 1952'de ilk modern New Hampshire ön seçimi, eski başkan Harry Truman O zamanki Sen'e yenildikten kısa bir süre sonra başkanlık ön seçimlerinden çekildi. Estes Kefauver, Truman'ın elinde olmasına rağmen Aktif olarak kampanya yürütmüyorum yeniden seçilmek için. Demokratlar o yıl genel seçimleri de kaybetti.

New Hampshire zorluğu başka bir güncel kaybın habercisi oldu

  • Bush'un babası George H.W. Bush görevde olmasına rağmen, Sadece kıl payı başarılı 1992'de New Hampshire'da Pat, Buchanan'ın mücadelesinden sağ kurtuldu. Yaşlı Bush, Bill Clinton'a karşı yeniden seçilme mücadelesini kaybetti.
  • Clinton New Hampshire'da sadece ikinci oldu ama o bunu “kendisi” olarak adlandırdıBebeğim yine
  • Hillary Clinton, 2008'de New Hampshire'daki başkanlık kampanyasını tersine çevirerek, Iowa'daki büyük zaferinden sonra Barack Obama'yı şaşırttı ve o yılın ön seçimini geri çekti. Ancak 2016'da, New Hampshire'da Demokratların adayı olduğu yıl, Sen. Vermont yakınlarından bağımsız bir senatör olan Bernie Sanders'a yenilerek, aynı yıl adaylığını Biden'a kaptırmasına rağmen 2020'de New Hampshire Demokrat ön seçimini de kazandı.
READ  ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, kanser teşhisini Beyaz Saray'ın dışında tuttu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir