Trump gelininin RNC eş başkanı olmasını destekliyor

Eski Başkan Donald J. Trump Pazartesi gecesi, günlerdir özel olarak tartıştığı konuyu kamuoyuna açıkladı: Cumhuriyetçi Ulusal Komite başkanı olarak Rona McDaniel'in yerine geçecek kişi üzerinde anlaşmak ve gelini Laura Trump'ı tercih etmek. Eşbaşkan olmak.

Bay Weiger, “RNC başkanlık seçimlerinde iyi bir ortak olmalıdır” dedi. Trump açıklamasında şunu yazdı. “Millet Partisi'nden beklediğimiz işi yapmalı, kusursuz yapmalı. Bunun, ülke çapında adil ve şeffaf seçimlerin sağlanmasına yardımcı olmak ve sandıktan çıkmak anlamına geldiğini söyledi.

“Arkadaşının” şu anki Kuzey Carolina Cumhuriyetçi Parti başkanı ve ulusal komite genel danışmanı Michael Watley ile “çok yetenekli gelinim Laura Trump”ın parti başkanı olarak görev yapmasını istediğini söyledi.

Bay Wen, “Laura son derece yetenekli bir iletişimci ve MAGA'nın temsil ettiği her şeye kendini adamıştır” dedi. Trump, ortanca oğlu Eric ile evli olan gelini hakkında şunları söyledi. “Bana bu mücadeleyi üstlenmek istediğini ve harika olacağını söyledi!”

New York Times'ın haberinden saatler sonra, Mr. Times daha önce Bay Trump'ın, yaygın seçmen sahtekarlığı hakkındaki asılsız iddialarını destekleyen Bay Watley'in bir sonraki RNC başkanı olmasını istediğini bildirmişti.

Hem Başkan hem de Eş Başkan ücretli pozisyonlardır.

Bay. Trump onları öylece atayamaz. Hanım. McDaniel sonunda istifa etmeye karar verdiğinde onun yerine bir seçim yapılacak. Bay partide. Trump'ın ezici etkisine rağmen, Mr. Watley'i eş lider olarak kabul etmesi, onu bitiş çizgisinden zafere taşımaya yetmedi.

Bayan Trump, gelecek yılın ön seçimleri öncesinde 2021'de kendisi ve Bay Watley'in memleketi Kuzey Carolina'da ABD Senatosu'na aday olmayı düşünüyor. Ama sonunda kaçmayı seçti.

Bay. Trump, açıklamasında mevcut üst düzey kampanya danışmanlarından biri olan Chris LaCivita'nın RNC'nin baş işletme sorumlusu olarak “hareket edeceğini” söyledi.

READ  Fannie Willis, Trump Georgia davasında iş arkadaşı Nathan Wade ile ilişkisi olduğunu itiraf etti

Bay Trump, “Her kuruş iyi bir şekilde kullanılacaktır” dedi. Trump açıklamasını Cumhuriyetçiler arasında RNC'nin mali durumunun sıkıntılı olmasıyla ilgili yaygın endişelere değinerek tamamladı. “Yeni bir gün.”

Konuyla ilgili bilgi sahibi iki kişinin söylediğine göre, birkaç yıl boyunca partinin resmi örgütünün başkanlığını yapan Bayan McDaniel, Bay Trump'a 24 Şubat'taki Güney Carolina ön seçimlerinden hemen sonra istifa etmeyi planladığını söyledi. Bay. Trump, Bayan McDaniel'i açıkça bir “arkadaş” olarak tanımladı ancak kendisi, Trump kampanyasının içinden ve dışından gelen yoğun baskının odağı oldu.

Bay. Trump'ın ekibi RNC'yi mümkün olduğunca kampanyasına bağlamayı planlıyor. Bu, onun parti elitleriyle sık sık çatışan bir ekip olan 2016'daki isyancı adayı olduğu dönemden ve parti komitesine önemli görevler veren bir ekibin mevcut lideri olduğu 2020'den bu yana bir değişiklik olacaktı. Bu sırada Sn. Trump'ın ekibi iki şirket arasında mümkün olduğunca az gün ışığını hedefliyor, konu birçok kişiye açıklandı.

Temmuz ayı ortasında Cumhuriyetçilerin Ulusal Konvansiyonu öncesinde RNC ile ortaklığa başlamayı umuyorlar – Bay Weiger. Trump'ın statüsü onaylanana kadar en az bir olası cezai soruşturma ve genel olarak dört cezai soruşturmayla ilgileniyor.

Bay. Trump ve danışmanları, devasa yasal faturalarla karşı karşıya kalırken, aday olarak kendisine hangi kaynakların sağlanacağı konusuna yoğunlaştı. Bu faturalar şu ana kadar kendisinin kontrol ettiği siyasi eylem grubu Save America tarafından ödendi.

Bay. Trump, geriye kalan Cumhuriyetçi ana muhalefetle Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Nikki Haley ile mücadele ediyor. Ancak Bayan Haley, memleketi Güney Carolina'da ve Süper Salı eyaletlerinde, Bay. Trump'ın gerisinde kalıyor.

Bay. Trump, New Hampshire ön seçimlerinde Bayan Haley'i mağlup ettikten sonra – ki bu onun onu yenmek için en iyi konumda olduğu erken bir eyaletti – o zamana kadar kamuoyu önünde tarafsız kalan Bayan McDaniel, partinin Bay Haley'den yana olduğunu söyledi. Koz.

READ  Unilever, Ben & Jerry's de dahil olmak üzere dondurma birimini elden çıkarıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir