Telefonunuz 8 Nisan'da nasıl yardımcı olabilir?

oynamak

8 Nisan'da meydana gelecek tam güneş tutulması, Teksas'tan Maine'e kadar milyonlarca insanın gökyüzünü izlemesine neden olacak.

Tutulma, insanları dar bir yoldan öğleden sonra karanlığına sürükleyecek, ancak tamlık yolunun dışındaki insanlar, ayın güneşin önünden geçişini görmek için tutulma gözlüklerini kullanabilirler. Ayrıca Burger King ve Pizza Hut gibi markalar da tutulma heyecanına ortak oluyor.

Özel tutulma gözlüklerini kullanamıyorsanız veya bunu dışarıda veya yakındaki bir pencerede yapamıyorsanız, tutulmayı bilgisayarınızda, tabletinizde veya mobil cihazınızda izlemek için birçok uygulama vardır. İşte bu uygulamalardan bazılarının bir özeti.

8 Nisan tam güneş tutulması ile ilgili uygulama ve yazılımlar hakkında daha fazla bilgi almak için adresini ziyaret edebilirsiniz. Amerikan Astronomi Topluluğu web sitesi.

2024 Tam Güneş Tutulması ne zaman?: Gözlük, tahmin ve nereye bakacağınıza ilişkin rehberiniz.

Tam güneş tutulması

Solar Eclipse, uygulamanın Apple App Store'daki açıklamasına göre, San Francisco'daki bilim, teknoloji ve sanat müzesi Exploratorium tarafından NASA ile işbirliği içinde geliştirilen “yenilikçi” bir uygulamadır.

Uygulamanın açıklamasında “Tutulma meraklıları ve meraklı zihinler için tasarlanan bu uygulamayla yaklaşan tutulmaların keyfini daha önce hiç olmadığı gibi çıkarın” yazıyor. “Tutulma yolunun içinde veya dışında olun, gelişmiş teleskoplarımızdan güneş yüzeyinin canlı yakın çekim görüntüleriyle tutulma izleme deneyiminizi geliştirin.”

Uygulama, App Store'da 3,8 yıldız derecelendirmesine sahiptir ve iPad'ler ve iPhone'lar için özel olarak tasarlanmıştır. yapabilirsiniz Buradan indir.

Tutulma 2024

Geliştirici Saira Creations tarafından tasarlanan uygulama, insanların haritanın herhangi bir yerindeki işaretleyiciye dokunarak başlangıç ​​zamanı ve sürenin yanı sıra o konumda tam bir tutulma yaşanıp yaşanmayacağını görmesine olanak tanıyor.

READ  Kaliforniya kar fırtınası: Güçlü Kaliforniya kar fırtınası, yoğun kar ve rüzgarın dağları vurmasıyla yolları ve kayak merkezlerini kapattı

Uygulama, Apple App Store'da 3,1 yıldız derecelendirmesine sahiptir ve yalnızca iPad'ler ve iPhone'lar için tasarlanmıştır. yapabilirsiniz Buradan indir.

Bir tutulma

One Eclipse, Simülasyon Müfredatı Corp. tarafından Sınır Tanımayan Astronomlar ile işbirliği içinde geliştirilen bir uygulamadır.

Uygulamanın açıklamasında “2024 Tam Güneş Tutulması'nı deneyimleyin ve 145'ten fazla ülkede 'Sınır Tanımayan Gökbilimciler' eğitim ve sosyal yardım programlarını destekleyin” yazıyor.

Açıklamaya göre uygulama, 8 Nisan tutulması için “pasaportunuz” görevi görecek ve temel özellikleri arasında geri sayım sayacı, etkileşimli bir tutulma haritası ve bir tutulma simülatörü yer alıyor.

Apple App Store'da 4,7 yıldız derecelendirmesine sahiptir ve şunları yapabilirsiniz: Buradan indir.

NASA Uygulaması

AAS'ye göre NASA uygulaması tutulmanın canlı yayınlarını izlemenize olanak tanıyor.

Canlı yayınlara ek olarak NASA uygulaması, App Store'daki açıklamasına göre en son NASA görüntülerini, haberlerini, görev bilgilerini, podcast'leri ve daha fazlasını keşfetmek için etkileşimli artırılmış gerçeklik deneyimleri de sunuyor.

4,8 yıldız derecelendirmesine sahiptir ve şunları yapabilirsiniz: Buradan indir.

Gabe Hauari USA TODAY'de ulusal trend haber muhabiridir. Onu X'te takip edebilirsiniz @kabehauri Veya ona [email protected] adresinden e-posta gönderin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir