Teksas'ta okul saç kesimi, CROWN Darryl George'u yargıç kuralları nedeniyle görevden uzaklaştırarak yasayı ihlal etmiyor

Chambers İlçesi – 18 yaşındaki Daryl George, Barbers Hill ISD'de okuldan uzaklaştırılmasına ilişkin duruşma öncesinde şunları paylaştı: “Bu benim köklerim. Halkıma nasıl yakın hissettiğim, atalarıma nasıl yakın hissettiğim.”

Perşembe günü Teksas'ta bir yargıç, George'un yerleştirme süresi boyunca askıya alınmasının eyalet anayasa yasasını ihlal etmediğini söyleyerek okul bölgesi lehine karar verdi.

Barbers Hill ISD, ırksal saç ayrımcılığını yasaklayan Texas Crown Yasası'na uymadığı için kıyafet yönetmeliğini öne sürerek 31 Ağustos'ta 18 yaşındaki siyahi bir öğrenciyi normal derslerden çıkardı. yürürlüğe girdi Bir gün sonra.

George, “Bu bende pek çok duygu, öfke, üzüntü ve hayal kırıklığı bıraktı” dedi. “Bunca yıldır, siyahilerin tarihi için verdiğimiz tüm mücadelelere rağmen, bunu tekrar tekrar yapmak zorunda kalmak çok saçma.”

Darryl George, 10 Eylül 2023'te yerel saç stilini sergiliyor.

Tarresha George / AB


Tarresha George, oğlu adına BHISD'ye karşı ihlal şikayetinde bulundu Teksas Kraliyet Hukuku. Başkomiser Dr. Greg Poole, özellikle CROWN Yasasının uzunluğuna dikkat çekerek ilçenin eylemlerini destekledi. BHISD, yasanın ihlal edilip edilmediğini açıklığa kavuşturmak için bu davayı açtı.

Duruşmada Yargıç Chap Cain III bölgenin yanında yer aldı.

Kararın ardından Dr. Poole, duygularını CBS News Texas'la paylaştı.

Dr. Poole, “Teksas hukuk sistemi, bölgenin kıyafet kurallarının Kraliyet Yasasını ihlal etmediği ve Kraliyet Yasasının öğrencilere sınırsız kendini ifade etme hakkı vermediği yönündeki görüşümüzü doğruladı” dedi. “ABD Yüksek Mahkemesi geçtiğimiz günlerde olumlu ayrımcılığın 14. Değişikliğin ihlali olduğuna karar verdi ve biz aynı gerekçenin eninde sonunda Kraliyet Yasasına da uygulanacağına inanıyoruz.”

Teksas Yasama Meclisi Siyah Grup Temsilcisi Yolanda Jones, yargıcın ve bölgenin yanlış anladığını söyleyerek yasayı destekledi.

Barbers Hill ISD'de çocuklara karşı ayrımcılığa uğrayanları korumak için çıkarılan Kraliyet Yasasının iyi olduğuna inanıyorum. Yargıç ve Barbour's Hill yanlış anladılar ve kötü niyetli olduklarını söylemeyeceğim. Ne söyleyeceğimi biliyor musun? Kültürel güvenleri yok, bu yüzden bunu anlamıyorlar” dedi. “Saç şekliniz öğrenip öğrenemeyeceğinizi belirlemez, ama asıl önemli olan saçının geriye çekilmiş olması; Saçları kaşlarının üstündeydi. Yani konu bununla ilgili değil, değil mi? Aksi takdirde bunun için bir istisna yaparlardı. “

Poole yaptığı yazılı açıklamada şöyle devam etti: “Yüksek beklentiler, Barbours Hill ISD'nin her konuda bir eyalet lideri haline gelmesine ve tüm ırklara fayda sağlayan lise standartlarına sahip olmasına yardımcı oldu… Yanlış bir şekilde ırkçılığı iddia etmek ırkçılıktan daha kötüdür ve eylemlere zarar verir. Anayasal olarak korunan hakları ihlal eder. “

George ailesinin avukatı, federal mahkemeden ihtiyati tedbir talebinde bulunacaklarını söyledi.

Aile aynı zamanda Teksas Valisi Greg Abbott ve Başsavcı Ken Paxton'a yasayı uygulamadıkları gerekçesiyle federal bir sivil haklar davası da açtı; dava henüz beklemede.

BHISD daha önce iki siyah erkek öğrenciyle kıyafet kuralları nedeniyle tartışmıştı.

İlçe yetkilileri yakınlarına haber verdi De'Andre Arnold ve Kaden Bradford 2020'de yerlerini kesmek zorunda kaldılar. İki öğrencinin ailesi, federal bir yargıcın bölgenin saç politikasının ayrımcı olduğuna karar vermesinin ardından Mayıs 2020'de okul bölgesine dava açtı. Ulusal ilgi çeken ve derdest olan davaları, Teksaslı milletvekillerinin CROWN Yasasını geçirmesine yardımcı oldu. Hakimin kararının ardından Bradford'a döndükten sonra her iki öğrenci de okulu bıraktı.

READ  49ers Brock Birdie'yi övdü, Super Bowl'daki pahalı hatalardan pişman oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir