Xiaomi virüse rağmen lansmanı yaptı

Dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi konumunda olan Xiaomi, beklenen yeni telefonlarının lansmanını korona virüse rağmen ertelemedi. Mi 10 adlı telefona online lansman yapıldı


Çinli mobil telefon üreticisi Xiaomi, 5G amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sürdü. İki yeni Mi 10 ve Mi 10 Pro’yu piyasaya süren marka, 14 Şubat’ta ve Mi 10 Pro’yu da 18 Şubat’ta satışa sunacak. Koronavirüs salgınıyla ilgili devam eden sorunlara rağmen, Xiaomi planlanan lansmanı iptal etmedi. Lansman virüs nedeniyle online bir şekilde yapıldı. Çinli elektronik üreticisi şirket, denizaşırı ülkelerde büyümeye devam etmesine rağmen, iç pazarında satışları azalıyor.

DÖRDÜNCÜ BÜYÜK ÜRETİCİ

Bu gidişatı tersine çevirmek için yeni 5G özellikli telefonlar da piyasaya sürüldü. Dünyanın dördüncü büyük akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, iki cihazı da küresel piyasaya göndermeden Çin’de satışa sunacak. 6.67 inç yüksek çözünürlüklü ekrana sahip telefon, Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemciye sahip. Samsung ile geliştirilen dört kamerası olan telefonun satış fiyatı Çin’de 3.999 yuan’dan (572 $) ve Mi 10 Pro’da 4.999 yuan’dan başlayacak.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir