Xiaomi telefonları gelecek yıl Japonya’da satışa sunulacak

Xiaomi’nin uluslararası operasyonlarının başkanı Wang Xiang, gelecek yıl Japonya’da Xiaomi akıllı telefonlar ve saat gibi giyilebilir elektronik ürünlerinin satılacağını duyurdu


Xiaomi’nin uluslararası operasyonlarının başkanı Wang Xiang tarafından yapılan açıklamaya göre, henüz satışı yapılmayan Japonya’da gelecek yıl akıllı telefon ve saat gibi ürünlerin satışa sunulacağını belirtildi. Henüz net bir tarih belirtmeyen Wang, “Google gibi şirketlerle işbirliğimize devam ediyoruz. Avrupa’da kişisel veri koruma kurallarını gözetiyoruz ve Japonya’da da bu kurallar çerçevesinde satışlarımızı gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı. Satış hedefleri ve hangi modellerin olacağı hakkında açıklamada bulunmayan Wang, Japon tüketicilerin keyif alacağı ürünleri ülkeye götürmek istediklerinin de altını çizdi.

GLOBALDE BÜYÜME DEVAM EDİYOR

Göstermiş olduğu satış ve teknoloji alanındaki performansıyla adından çok kez söz ettiren Xiaomi, şu anda dünyanın en büyük 4’üncü akıllı telefon üreticisi olarak ön plana çıkıyor. 2010 senesinde kurulan şirket, gelişen piyasalarda global bir oyuncu olarak dikkat çekmeye devam ediyor. Son yıllarda Batı Avrupa’da yatırımlarını artıran şirket, 2018 senesinde küresel telefon sevkiyatında çift haneli büyüme kaydetti.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çinli otomotiv devi Kovid virüslerini yok eden araba geliştirdi

İngiliz yayın kuruluşu BBC’deki habere göre Çinli otomotiv devi Geely koronavirüs parçacıklarını savan araç geliştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir