Dünyanın ilk 108 MP kameralı telefonu tanıtıldı

2019’da adından birçok kez söz ettiren Xiaomi, dünyanın ilk 108 megapiksel telefonu olacak olan Mi CC9 Pro modelini tanıttı. Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından yapılan açıklamalara göre, telefon 5 Kasım’da tanıtılıp kısa bir süre sonra da piyasaya sürülecek


Çin merkezli akıllı telefon denilince akla artık hemen Huawei gelirken, şirket özellikle bu yıl adından birçok kez söz ettirdi. Akıllı telefon bazında Samsung’dan sonra dünyanın 2 numarası haline gelen şirket, bu yıl dünya genelinde 2 bin mağaza açarak kısa süre içerisinde öncü şirketlerden biri haline geldi. Şimdilerde ise Xiaomi, dünyada ilk defa 108 megapiksel olacak olan Mi CC9 Pro adlı modelini tanıtarak merak uyandırdı. Akıllı telefonun tanıtımını Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından yapılırken, telefonun detaylı sunumu 5 Kasım’da yapılacak ve kısa bir süre sonra ise piyasaya sürülecek.

50X YAKINLAŞTIRMA ÖZELLİĞİ

Telefonun tüm onaylarını tamamlayan Xiaomi, telefon için bir video yayımladı. Telefonun 5 metre mesafe uzaklıktan teleskopik görüş özelliğine dikkat çekilen videoda, 50x yakınlaştırma özelliği birçok izleyicinin dikkatini çekti. Telefonda kullanılacak olan Samsung ISOCELL Bright HMX sensörünü şirketin geçtiğimiz dönemlerde Mi Mix Alpha adlı telefonunda da duyurmuştu fakat Mi CC9 Pro, Mi Mix Alpha’dan önce piyasaya sürülecek.

311 DOLARDAN SATIŞA ÇIKACAK

Donanım maliyetinin oldukça yüksek olduğu vurgulanan telefonda, sadece kamera modülünün önceki modellerde 5 kat daha pahalı olduğu söyleniyor. Farklı versiyonlarının piyasaya sürülecek olan telefonun fiyatları sırasıyla 311 dolar, 339 dolar ve 382 dolar olacak.

 

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir