Video platformlarına ‘bağımlılığı önleme’ modu geldi

Çin’in ünlü video platformları, gençler arası artan internetteki video bağımlılığını azaltmak için harekete geçti. 24’ü canlı yayın olmak üzere 53 video platformu, ‘bağımlılığı önleme’ modunu kullanıcılarının hizmetine sundu


Çin’in ünlü video platformları, gençler arasında her geçen gün artan video bağımlılığını azaltmak için yeni bir özellik geliştirdi. 24’ü canlı yayın olmak üzere toplamda 53 video platformu, ‘bağımlılığı önleme’ özelliğini devreye soktu. Bu yıl Mart ayından itibaren denemelerinin yapıldığı özelliğe, Bilibili, Kuaishou, Tencent Video, Baidu’s iQuiyi, Alibaba’s Youku, TikTok ve Çin’de tanınan Douyin gibi ünlü platformlar destek çıktı.

ÇOCUKLARIN CANLI YAYINI KALKIYOR

Yeni özellikle birlikte bu platformlarda özel mesaj ve içerik paylaşımı gibi belirli işlevleri kapatma seçenekleri sunuluyor. Bunun yanı sıra çocukların ebeveynlerinin parasıyla yaptığı canlı yayınların kaldırılacağı belirtildi. Çocukların çevrimiçi ortamlarda zamanlarını nasıl geçirdiği konusunda yoğun mesailer harcayan Çin devleti, internet bağımlılığıyla mücadelede oyun endüstrisinin de büyük payının olduğunu düşünüyor.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Virüs sebebiyle Çin’in şehirlerindeki kısıtlamalar artırıldı

Koronavirüsü ile yoğun bir mücadele içerisinde olan Çin hükümeti, şehirlerdeki kısıtlamaları artırmaya devam ediyor. Virüsün yayılmasının engellenmesi için kontrol noktaları arttırılırken, halka açık yerler kapatıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir