Video platformlarına ‘bağımlılığı önleme’ modu geldi

Çin’in ünlü video platformları, gençler arası artan internetteki video bağımlılığını azaltmak için harekete geçti. 24’ü canlı yayın olmak üzere 53 video platformu, ‘bağımlılığı önleme’ modunu kullanıcılarının hizmetine sundu


Çin’in ünlü video platformları, gençler arasında her geçen gün artan video bağımlılığını azaltmak için yeni bir özellik geliştirdi. 24’ü canlı yayın olmak üzere toplamda 53 video platformu, ‘bağımlılığı önleme’ özelliğini devreye soktu. Bu yıl Mart ayından itibaren denemelerinin yapıldığı özelliğe, Bilibili, Kuaishou, Tencent Video, Baidu’s iQuiyi, Alibaba’s Youku, TikTok ve Çin’de tanınan Douyin gibi ünlü platformlar destek çıktı.

ÇOCUKLARIN CANLI YAYINI KALKIYOR

Yeni özellikle birlikte bu platformlarda özel mesaj ve içerik paylaşımı gibi belirli işlevleri kapatma seçenekleri sunuluyor. Bunun yanı sıra çocukların ebeveynlerinin parasıyla yaptığı canlı yayınların kaldırılacağı belirtildi. Çocukların çevrimiçi ortamlarda zamanlarını nasıl geçirdiği konusunda yoğun mesailer harcayan Çin devleti, internet bağımlılığıyla mücadelede oyun endüstrisinin de büyük payının olduğunu düşünüyor.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir