UFO havalanacak

Çin’in tanıttığı Super Great White Shark isimli yeni nesil helikopter UFO’ya benzerliği ile dikkat çekti


Askeri alanda rakipleri olan ABD ve Rusya’ya karşı hızlı adımlarla ilerleyen Çin’in basına tanıttığı yeni nesil helikopteri şekli ile büyük dikkat çekti. Tanımlanamayan uçan cisimlere (UFO) benzeyen helikopterin fotoğrafı ilk olarak Çin merkezli Global Times gazetesinde yer aldı. ABD basınının da büyük ilgi gösterdiği helikopterin adının Super Great White Shark olduğu açıklandı.

BİLİM KURGU FİLMİNDEN FIRLAMIŞ GİBİ

ABD basınındaki haberlerde Çin’in yeni nesil teknolojilerle donatılmış helikopteri için “21’inci yüzyıl teknolojilerinden çok 1950’lerde çekilen bir bilim kurgu filminden fırlamış gibi gözüküyor” yorumu yapıldı. Çin basını ise yeni helikopterin ABD’nin AH-64 Apache ve CH-53 Deniz Helikopteri ile Rusya’nın Ka-52 ile Mi-26 tipi helikopterlerinin özelliklerine sahip olduğunu yazdı. Global Times’taki haberde ayrıca Super Great White Shark’ın kanat özelliklerinin de ABD’nin B-2 uçağı ile benzer olduğu kaydedildi. Super Great White Shark’ın 7.6 metre uzunluğunda ve 3 metre yüksekliğinde iki mürettebat kapasiteli olduğu belirtildi.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir