TikTok’ın Türkiye’de aylık görüntülenme sayısı 33.5 milyara ulaştı

Türkiye’de bu yıl, Çinli video uygulaması olan TikTok’ ta aylık ortalama 33.5 milyar görüntülenme, 25 milyon yeni gönderi paylaşımı, 1.7 milyar beğeni ve 55.5 milyon paylaşım yapıldı


TikTok bu yıl Türkiye’de ulaştığı başarıyla kısa mobil video platformları arasındaki lider konumunu pekiştirirken, bu başarı bir etkinlikle kutlandı. Etkinlikte 2019 yılında TikTok’ta en çok başarılı olan içerik üreticileri çeşitli kategorilerde ödüllendirildi. Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan TikTok İşbirliği Direktörü Scott Thwaites, TikTok’un Türkiye sonuçları hakkında bilgi verdi. Thwaites, Türkiye’de bu yılın Ocak ayından Kasım ayına kadar, TikTok’ ta aylık ortalama 33.5 milyar görüntülenme, 25 milyon yeni gönderi paylaşımı, 1.7 milyar beğeni ve 55.5 milyon paylaşım yapıldığını belirtti.

EN BAŞARILI İÇERİK ÜRETİCİSİ CZN BURAK OLDU

TikTok’ta 2019 yılında içerikleri ve kullanıcı sayısıyla en başarılı olan içerik üreticilerine de ödül verildi. En başarılı içerik üreticisi 10.9 milyon takipçi sayısıyla CZN Burak adıyla bilinen Burak Özdemir olurken, onu 4.7 milyon takipçiyle Nursema, 3.5 milyon kullanıcıyla Ezgizem izledi.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir