TikTok’a yeni CEO geliyor

Çin’in tüm dünyaya adını duyurduğu TikTok, yeni CEO’sunu arıyor. ABD merkezli ofisleri için yeni bir yöneticiye ihtiyaç duyduğu bilinen popüler sosyal medya uygulaması, Amerikalı politikacılarca paniğe neden oldu


Çinli internet devi ByteDance’nin yaptığı açıklamalara göre şirket bünyesindeki popüler sosyal medya uygulaması TikTok için yeni bir CEO arayışında. Amerikalı politikacıların potansiyel bir güvenlik tehdidi olarak gördüğü video uygulaması, ABD merkezli ofisleri için CEO arayışına girmesi gündem oluşturdu.

Muhtemel olarak yeni CEO’nun reklam ve operasyonlar da dahil olmak üzere TikTok’un teknik olmayan işlevlerini üstleneceğini, şuan ki TikTok CEO’su Alex Zhu’nun ise Çin dışındaki ürün ve mühendisliğin çoğunu yönetmeye devam edeceği biliniyor.

Ayrıca yeni CEO’ nun görev tanımı için ise seçilecek olan kişinin niteliğine bağlı olarak değişebileceği belirtildi.

VANESSA PAPPAS KALIYOR

ByteDance’den yapılan açıklamaya göre şirketin işe alacağı yeni CEO’nun ABD operasyonlarını yöneten Vanessa Pappas’ın rolünde değişiklik yapmayacağı belirtildi. Pappas’ın çarşamba günü yayınladığı blog yazısında ise ‘’yerel operasyonlarımızı ölçeklendirme’’ planları ile yeni bir ofis açıldığını ve şuanda 400’den fazla ABD çalışanı olduğunu belirtti.

BYTEDANCE DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR

Çok kısa bir süre içinde tüm ezberleri bozan, dudak senkronizasyonu ve dans videoları gibi şeylerin kısa video kliplerini paylaşan bir milyardan fazla kullanıcılı TikTok ve Douyin, dünyanın en popüler uygulamalarıyla yarışır hale geldi. Bu, ByteDance’i Facebook ve Snap gibi Amerikan şirketlerinin egemenliğine meydan okuyarak dünyanın en değerli teknoloji şirketi haline getirdi. Dolayısıyla şirketin ve uygulamalarının büyüklüğünden dolayı bu CEO alımı büyük önem taşıyor.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir