TikTok merkezini Çin’den taşıyor mu?

Hindistan ile olan sınır sorunları nedeniyle bu ülkede yasaklanan ve başka ülkelerden de benzeri sinyaller alan TikTok uygulaması Çin’de merkezini taşımayı değerlendiriyor. Firma yönetim kurulunda da değişiklikler yapabilir


Popüler video uygulaması TikTok’un sahibi olan ByteDance, video paylaşım uygulaması operasyonlarının merkezini Çin’den çıkarmak da dahil olmak üzere bir dizi kurumsal yeniden yapılandırma çalışmaları üzerinde çalışıyor. Hindistan’da sınır sorunları nedeniyle patlak veren kriz nedeniyle yasaklanan uygulama, ABD Dışişleri Mike Pompeo’nun benzer bir yasağı ima etmesinin ardından taşınma sürecini daha ciddi düşünmeye başladı.

YÖNETİM KURULU DA DEĞİŞEBİLİR

Kurumdan bazı yetkililer ByteDance’in, TikTok işinin kurumsal yapısındaki değişiklikleri değerlendirdiğini açıkladı. Kurumsal yeniden yapılanmanın üst düzey yöneticiler tarafından tartışıldığı söyleniyor ve Çin dışındaki uygulama için yeni bir merkez ve yeni bir yönetim kurulunun oluşturulması gibi teklifler de var. Şirket, “Yaratıcılığa ilham veren ve dünyanın dört bir yanındaki yüz milyonlarca insana neşe getiren bir platform oluştururken kullanıcılarımızın gizliliğini ve güvenliğini korumaya kararlıyız. Kullanıcıların, çalışanların, sanatçıların, içerik oluşturucuların, iş ortaklarının ve politika belirleyicilerin yararına olacak şekilde ilerleyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir