TikTok, Facebook’u geçerek en çok indirilen ikinci uygulama oldu

Kısa süre içinde dünyaca üne kavuşan Çin merkezli TikTok uygulaması, 2019 yılında ABD merkezli Facebook’u geçerek en çok indirilen ikinci uygulama oldu


Çin merkezli Bytedance şirketi tarafından çıkarılan kısa video paylaşım sitesi TikTok’u kimse durduramıyor. Sensor Tower tarafından açıklanan verilere göre Çin’de Douyin olarak bilinen TikTok, geçen yıl büyük bir başarıya daha imza attı. TikTok’un ABD merkezli sosyal paylaşım sitesi Facebook’u geride bırakarak Whatsapp’ın ardından en çok indirilen ikinci uygulama olduğu kaydedildi. Verilere göre TikTok’u geçen yıl dünya genelinde 740 milyon kişi daha telefonuna indirdi.

RAKİPLERİ DE ARTIYOR

Öte yandan Singapur merkezli Bigo şirketinin piyasaya çıkardığı TikTok’un rakibi olan Likee uygulamasının da 330 milyon ile dünya genelinde en çok indirilen ilk 10 uygulama arasına girdiği öğrenildi. Likee uygulamasını indirenlerin yarısının Hindistan’da olduğu vurgulandı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir