Tesla Çin’de üretime başladı

ABD merkezli Tesla şirketinin Çin’de elektrikli araba üretimi başladı. Tesla CEO’su Elon Musk, Çin’de üretilen ilk arabanın Şanghay’daki tanıtımında dans etti


ABD merkezli Tesla şirketi elektrik araba üretiminde ABD toprakları dışındaki ilk fabrikasını Çin’e açtı. Çin’de üretilen ilk Tesla Model 3 sedanların da ilk teslimatı yapıldı. Şanghay’daki törene Tesla CEO’su Elon Musk’ın dans gösterisi damgasını vurdu.

TESLA LİDERLİĞE OYYANACAK

Tesla’nın Çin’deki fabrikası ile birlikte elektrikli araba pazarında küresel çapta liderliğe oynayabileceği belirtiliyor. Şanhgay yakınlarındaki multi milyar dolarlık fabrikada üretilen ilk Tesla Model 3’ü Wuxi kentinden bir fabrika çalışanı aldı.

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

4G ile 5G farkı

Birçok ülke en hızlı şekilde ve tam kapasiteli 5G altyapısına sahip olmak için kıyasıya bir yarış içinde. Çin’in 5G’de küresel lider olması bekleniyor. Peki 5G ağının 4G’den farkları ne olacak? Haberimizde 4G ile 5G arasındaki farkları derledik…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir