Pinduoduo alışveriş sitesi ile 40’ında zirvede

Pinduoduo isimli alışveriş sitesinin kurucusu 40 yaşındaki Colin Zheng Huang, Çin’in en zengin 3. kişisi oldu


Çin merkezli online alışveriş sitesi Pinduoduo’nun kurucusu olan Colin Zheng Huang zireye oynuyor. Colin Zheng’in kişisel serveti 2015’te kurduğu Pinduoduo sitesi ile 35.6 milyar dolar oldu. Çin’in en zengini ise Tencent isimli şirketin kurucusu olan Ma Huatend. İçinde WeChat’i de barındıran Tencent’in sahibi Ma Huatend’in kişisel serveti 46.4 milyar dolar. İkinci sırada ise Alibaba isimli bir diğer alışveriş sitesini kuran Jack Ma var. Ünlü işadamı Jack Ma’nın kişisel serveti de 41.3 milyar dolar.

SOSYAL ALIŞVERİŞ

Pinduoduo indirimli alışveriş sitesi. Bir ürünü seçip çevrenize link atıyorsunuz. Yakınlarınızla birlikte tanımadıklarınız da aynı ürünü 24 saat içinde talep ediyor. Alıcı sayısı arttıkça ürünün fiyatı o kadar düşüyor. Tek alınan ürünler daha pahalı oluyor.

KULLANICI SAYILARI

Pinduoduo sitesi kısa sürede Alibaba ve JD.com’a rakip oldu.
Pinduoduo: Aktif kullanıcı sayısı: 585.2 milyon kişi.
JD.com: Aktif kullanıcı sayısı 362 milyon kişi.
Alibaba: Aktif kullanıcısı sayısı 711 milyon kişi.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Tesla’nın Çinli rakibine 500 milyon dolar yatırım

Çin’de mega fabrikalar kuran Elon Musk’ın firması Tesla’nın Çinli rakibi yarım milyar dolar yatırım çekti. Çinli elektrikli otomobil şirketi Xpeng Motors, dört yatırımcıdan 500 milyon dolarlık finansman sağladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir