Oppo, 6G arayışına girdi

Çinli telefon üretici firması Oppo, şimdiden 6G arayışına girdi. Ülkedeki yerel kaynaklara göre şirketin Genel Müdür Yardımcısı Brain Shen, 6G teknolojisi için araştırmalara başladıklarını söyledi.


Birçok ülkenin yeni yeni 5G teknolojisine geçmesine karşın Çinli telefon üretici firması Oppo, 6G teknolojisi çalışmalarına başladığını duyurdu. Şirketin Genel Müdür Yardımcısı Brain Shen bu duyuruyu yaparken, endüstri uzmanları ise henüz 6G teknolojisini konuşmak için erken olduğunu söyledi.

Trento Üniversitesi profesörü Roberto Saracco, 6G teknolojisinin henüz bilinmeyen bir terim olduğunu ve bu teknolojinin yenilikçiliği işaret etmek için kullanabileceklerini söyledi.

AVRUPA’DAKİ İLK 5G TELEFON MARKASI

6G ile ilgili haberin çıkmasıyla birlikte Oppo yeni telefonu olan Reno 2’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Iphone 11 gibi yüksek teknolojik özelliklere sahip olan telefon, 5G bağlantısına henüz sahip değil. Fakat şirket mayıs ayında yine 5G bağlantılı Reno marka telefonunun duyurarak, Avrupa’da 5G bağlantılı ilk telefon markası olmuştu.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir