Ofsayta 3D karar verecek

Çin’de teknolojinin futbola daha fazla entegre edilmesi için çalışmalar sürüyor. Son olarak VAR sisteminde ofsayt tespiti için 3D teknolojisi uygulamaya alındı. 


Çin’de futbola daha fazla ilgi çekmek için birçok farklı girişimler hayata geçiriliyor. Teknolojinin yeşil sahalarda daha fazla uygulanması da bunların başında geliyor. Çin son olarak VAR sistemine 3D teknolojisini de dahil etti. Çin böylece VAR teknolojisinde ofsaytı 3D ile tespit eden ilk Asya ülkesi oldu.

15 STADYUM EKLENDİ

Dünyada kullanılan mevcut VAR sistemleri içerisindeki en ileri seviyedeki 3D teknolojinin Şahin Gözlü 3D olarak anıldığı kaydedildi. Bu sistem ile futbolcunun vücudunun 3 boyutlu halde bölünmüş şekillerde ekrana geldiği ve böylece VAR hakemlerinin en doğru ofsayt kararını verebildiği vurgulandı. Yeni sistemin Çin Süper Ligi maçlarının oynandığı 15 stadyumu da eklendiği ve Haziran ayından itibaren maçlarda kullanılacağı belirtildi. 

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir