League of Legends finalini 104 milyon Çinli izledi

E-spor oyunu olan League of Legends’in bu yılki finalini toplamda 104 milyon Çinli takip ederken, şampiyon olan Çinli FPX takım Avrupalı G2 Esports adlı rakibini yenerek 850 bin dolarlık ödülün sahibi oldu


10 yıldır aralıksız şampiyonalarının yapıldığı dünyaca ünlü e-spor oyunu olan League of Legends, bu yılki finalinde de büyük kitlelerin takip etmesine tanıklık etti. Toplamda 40 gün süren büyük organizasyona 13 bölgeden 24 takım katılırken, Fransa’daki finalde kalan Çinli FPX takımı, Avrupalı rakibi G2 Esports’u 3-0 yenerek şampiyonluğa ulaştı. Bu seneki finali 104 milyon Çinli takip ederken, geçen yıl bu rakam 200 milyonu bulmuştu.

ŞAMPİYON 850 BİN DOLAR KAZANDI

Turnuva’nın şampiyonu olan Çinli FPX takımı ödül olarak 850 bin dolar kazanırken, turnuvada mücadele eden takımlara toplamda 2.5 milyon dolar para ödülü dağıtıldı. Takımlar 5’er kişiden oluşurken, yaş aralığı ise 19 ila 24 arasında seyretti. Bunun yanı sıra gerçekleştirilen son 6 finalin 5’ini Güney Kore kazanırken, sadece geçtiğimiz yıl Çin takımı Invictus Gaming turnuvanın kazananı olmuştu.

 

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir