Jack Ma’dan 1 milyon dolarlık Afrika girişim avı

Çinli internet devi Alibaba’nın kurucusu olan Jack Ma, Gana’nın başkenti Accra’da Netpreneur adlı yarışmada 10 genç Afrikalı girişimciyi destekleme amaçlı 1 milyon dolarlık toplam para ödülü verdi


2017’de Afrika’ya yaptığı ilk seyahatin ardından oradaki girişimcilere fırsatlar sunmayı amaçlayan Çinli internet devi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, Gana’nın başkenti Accra’da Netpreneur adlı yarışmada 10 genç Afrikalı girişimciyi destekleme amaçlı 1 milyon dolarlık toplam para ödülü verdi. Genç nesil Afrikalı girişimcileri kapsayan bu yarışmada Jack Ma, bölgede sürdürülebilir bir ekonominin ve bölge gelişiminin inşa edilmesi için böyle bir programı hayata geçirdiklerini ifade etti.

50 ÜLKEDEN 10 BİN GİRİŞİMCİ

Jack Ma Vakfı tarafından düzenlenen yarışmada yoğun bir ilgi yaşanırken, 50 ülkeden 10 bin girişimci başvuruda bulundu. Accra’da sahneye çıkı firiklerini ortaya koyan girişimciler, sağlık, gıda, çevrimiçi platformlar ve bilimsel çalışmalar alanında hünerlerini sundu. Yarışmanın gelecek 10 yıl boyunca devam edeceğini belirten Ma, “Afrika’ya her geldiğimde buradaki gençlerden çok etkileniyorum. Afrikalı gençlerin yüzlerinde enerjiyi, tutkuyu ve geleceğe duyulan güveni rahatlıkla görebiliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir