İlkokulda yapay zeka dersi


Çin’in başkenti Pekin’deki bazı bölgelerde ilkokullarda uygulanmak üzere bir pilot projeye geçildi. Yeni düzenleme ile bazı ilkokullarda yapay zeka dersleri müfredata kondu. Başkenti merkezinde yer alan Dongcheng bölgesi bu uygulamanın yapıldığı yerlerden biri oldu.

ŞANGHAY’DA DA VAR

Yeni yapay zeka derslerinin eylül ayından itibaren çocuklara okutulacağı açıklandı. Derslerde özel olarak hazırlanan yapay zeka kitaplarının yanı sıra çocukların teknolojiye olan ilgilerini artıracak oyunların oynatılacağı belirtildi. İlkokulda yapay zeka dersleri aslında sadece Pekin’de uygulanmıyor. Daha önce Şanghay’da da yapay zeka ilkokul sıralarına girmişti.

 

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Jack Ma’dan 1 milyon dolarlık Afrika girişim avı

Çinli internet devi Alibaba’nın kurucusu olan Jack Ma, Gana’nın başkenti Accra’da Netpreneur adlı yarışmada 10 genç Afrikalı girişimciyi destekleme amaçlı 1 milyon dolarlık toplam para ödülü verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir