Huawei’den ilk yarıda 68 milyar $ gelir

Kovid-19 ve batılı ülkelerin de baskı altına aldığı Huawei, 2020’nin ilk yarısında 68 milyar dolarlık gelir açıkladı. Şirketin kar marjı da yüzde 9.2 olarak gerçekleşti


Huawei’den ilk yarıda 68 milyar $ gelir

Çinli teknoloji devi Huawei, 2020 yılının ilk yarısında yıllık yüzde 13.1 artışla 68 milyar dolar (454 milyar yuan) gelir elde etti. Şirketin net kâr marjı oranı ise yüzde 9.2 olarak açıklandı. Huawei’nin GSM operatörlerine hizmet sunan Carrier İş Birimi, kurumlara ve şirketlere ürün ve hizmet sunan HUAWEI Enterprise İş Birimi ile HUAWEI Tüketici Elektroniği Grubu sırasıyla; 22.5 milyar dolar (159.6 milyar yuan), 5.13 milyar dolar (36.3 milyar yuan) ve 31.9 milyar dolar (255,8 milyar yuan) gelir elde etti.

TEKNOLOJİ KİLİT ROL OYNUYOR

Tüm dünyada Kovid-19 salgınının etkileri bilgi ve iletişim teknolojileri daha çok talep edilmeye başlandı ancak ekonomik iyileşme için de kilit bir rol oynuyor. Huawei, bu süreçte ağ operasyonlarını sürdürme, dijital dönüşümü hızlandırma, yerel salgınları önleme ve yerel ekonomilere katkı sağlama için çalışmalar yürüttü. Açık iş birliği ve küresel değer zincirlerine duyulan güven, içinde bulunduğumuz zor dönem sebebiyle her zamankinden daha önemli hale geldi. Huawei, müşteri ve tedarikçilerine karşı yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edeceğini, şirketin gelecekte karşılaşacağı zorluklar ne olursa olsun, küresel dijital ekonomiye ve teknolojik gelişime katkıda bulunacağının bir kez daha taahhüt etti.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Tesla’nın Çinli rakibine 500 milyon dolar yatırım

Çin’de mega fabrikalar kuran Elon Musk’ın firması Tesla’nın Çinli rakibi yarım milyar dolar yatırım çekti. Çinli elektrikli otomobil şirketi Xpeng Motors, dört yatırımcıdan 500 milyon dolarlık finansman sağladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir