Huawei katlanabilir telefonu satışa sunuluyor

Çinli teknoloji şirketi Huawei, ilk katlanabilir telefon modeli olan Mate X’i yarın satışa sunuyor. İlk olarak Çin’de piyasaya sürülecek olan telefon, 2.422 dolar etiket fiyatına sahip olacak


Eylül ayında Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u tanıtmasının ardından harekete geçen Çinli teknoloji devi Huawei, ilk katlanabilir telefon modeli olan Mate X’i yarın satışa sunacak. Katlanabilir telefon sektörüne yeni bir model daha eklenirken, telefon 5G destekli piyasaya sürülecek. Bunun yanı sıra Mate X’in satış fiyatı ise 2.422 dolar olarak belirlendi.

TABLET OLARAK KULLANMAK MÜMKÜN

Telefon ön panelinde 6.6 inç büyüklüğüne sahipken, bu oran arka panelde ise 6.38 inç  olarak dikkat çekiyor. Ayrıca telefonun tamamen açık haldeki ekranı ise 8 inç boyutunda. Bu denli büyük ekranı sayesinde kullanıcılar telefonu, bir tablet olarak da kullanabilecek.

TÜRKİYE SATIŞ TARİHİ BELLİ DEĞİL

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Mate X’ şimdilik sadece Çin pazarında kullanıcılarına sunulacak. Telefonun Türkiye’deki satış tarihi henüz belli olmazken, ilerleyen günlerde şirket tarafından yapılacak bir açıklama ile Türkiye satış tarihin netleşmesi bekleniyor.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Jack Ma’dan 1 milyon dolarlık Afrika girişim avı

Çinli internet devi Alibaba’nın kurucusu olan Jack Ma, Gana’nın başkenti Accra’da Netpreneur adlı yarışmada 10 genç Afrikalı girişimciyi destekleme amaçlı 1 milyon dolarlık toplam para ödülü verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir