Huawei ilk perakende mağazasını açtı

Huawei, teknolojinin merkezi olarak adlandırılan Shenzen’de ilk amiral mağazasını açtı. Üç katlı mağazada, akıllı saatlerden tüketici elektronik ürünlerine kadar birçok ürün müşterilerin hizmetine sunuldu


Son yıllarda 5G teknolojisinin gelişimine yaptığı yatırımlarla birlikte adından birçok kez söz ettiren Çinli teknoloji şirketi Huawei, ilk amiral mağazasını Hong Kong’da açtı. Çin’in teknoloji merkezi olarak adlandırılan Shenzen’de üç katlı binada faaliyete geçen Huawei, aynı zamanda ilk perakende mağazasını açmış oldu. Şirket tarafından işletilen ilk mağaza olan binaya giden müşteriler, doğrudan telefon, akıllı saatler ve diğer tüketici ürünlerini satın alabilecek.

5G BAĞLANTILI BİNA

Binanın bir diğer dikkat çeken kısmı ise, 5G bağlantılı olması. Üt katlı binaya giden müşteriler, oyun oynama, daha hızlı internet ve farklı teknoloji deneyimlerine ulaşabilecek. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Huawei CEO’su Richard Yu, şirketin Çin’de ilerleyen yıllarda daha fazla perakende satış noktaları açacağını söyledi.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir