Çinliler günde 6.2 saat telefonda vakit geçiriyor

Yapılan son araştırmalara göre Çinli insanlar, bir günde yaklaşık olarak 6.2 saat telefonda vakit geçiriyor. Çinlilerin internette en çok vakit harcadığı platformlar ise yüzde 41 ile kısa videolar oldu


Çin’de teknolojik gelişmelerin artmasıyla birlikte vatandaşların mobil cihazlarındaki geçirdiği vakitte buna paralel olarak artmaya devam ediyor. People’s Daily’nin yaptığı son araştırmalara göre, Çinliler bir gününün yaklaşık olarak 6.2 saatini mobil cihazlarda geçiriyor. Apple Store 2019’un en iyi uygulamalarının baz alındığı araştırmada, kısa video platformu Kuaishou ve bilgi paylaşım platformu Zhihu üst sıralarda yer aldı. Bunun yanı sıra 5G teknolojisine geçiş yapılmasıyla birlikte Çin’de mobil cihazlar sayesinde yaşam daha kolay hale gelmesi, telefonlara ayrılan vaktin artmasını sağladı.

EN ÇOK VAKİT KISA VİDEOLARDA HARCANIYOR

Sanibo Life Weekly tarafından Weibo’da yapılan bir anket göre ise, internet kullanıcılarının yüzde 41’i zamanlarının çoğunu kısa video platformlarında geçiriyor. Yine aynı araştırmada yüzde 23’lük kısmın mobil oyunlarda vakit geçirdikleri belirtilirken, kullanıcıların yüzde 25.5’i ise haber ve e-kitap okudukları ifade edildi.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir