Çinli şirket Realme 2020’de 4G’ye veda edecek

Çinli akıllı telefon markası Oppo’nun yan ürünü olan Realme, 2020’de 4G teknolojisine veda edeceğini açıkladı. Şirketin ilk 5G telefonu olacak olan X50 ise çok kısa süre içerisinde tanıtılacak


Geçtiğimiz ay 5G teknolojisine resmi olarak geçiş yapan Çin’de, akıllı telefon markası Realme gelecek yıl tüm telefonlarının 5G uyumlu olacağını açıkladı. Oppo’nun yan ürünü olan markanın CEO’su Sky Li tarafından yapılan açıklamada, bu alandaki çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Daha çok Hndistan’da etkili olan marka, hızlı bir şekilde büyüyerek ülkenin en popüler 4’üncü akıllı telefon markası haline geldi.

5G UYUMLU MODEL YOLDA

Bazı kesimler tarafından bu hamlenin henüz erken olduğu belirtilirken, IDC’nin tahminine göre 2020 yılındaki telefon sevkiyatlarının sadece yüzde 14’ünün 5G uyumlu olacağı açıklandı. Bu alanda çalışmalarına devam eden Realme, ilk 5G uyumlu telefonu olacak olan X50’yi ise kısa sürede tanıtmayı hedefliyor. Telefonun fiyatı hakkında ise henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir