Çinli şirket Realme 2020’de 4G’ye veda edecek

Çinli akıllı telefon markası Oppo’nun yan ürünü olan Realme, 2020’de 4G teknolojisine veda edeceğini açıkladı. Şirketin ilk 5G telefonu olacak olan X50 ise çok kısa süre içerisinde tanıtılacak


Geçtiğimiz ay 5G teknolojisine resmi olarak geçiş yapan Çin’de, akıllı telefon markası Realme gelecek yıl tüm telefonlarının 5G uyumlu olacağını açıkladı. Oppo’nun yan ürünü olan markanın CEO’su Sky Li tarafından yapılan açıklamada, bu alandaki çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Daha çok Hndistan’da etkili olan marka, hızlı bir şekilde büyüyerek ülkenin en popüler 4’üncü akıllı telefon markası haline geldi.

5G UYUMLU MODEL YOLDA

Bazı kesimler tarafından bu hamlenin henüz erken olduğu belirtilirken, IDC’nin tahminine göre 2020 yılındaki telefon sevkiyatlarının sadece yüzde 14’ünün 5G uyumlu olacağı açıklandı. Bu alanda çalışmalarına devam eden Realme, ilk 5G uyumlu telefonu olacak olan X50’yi ise kısa sürede tanıtmayı hedefliyor. Telefonun fiyatı hakkında ise henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Jack Ma’dan 1 milyon dolarlık Afrika girişim avı

Çinli internet devi Alibaba’nın kurucusu olan Jack Ma, Gana’nın başkenti Accra’da Netpreneur adlı yarışmada 10 genç Afrikalı girişimciyi destekleme amaçlı 1 milyon dolarlık toplam para ödülü verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir