Çinli otomotiv devi Kovid virüslerini yok eden araba geliştirdi

İngiliz yayın kuruluşu BBC’deki habere göre Çinli otomotiv devi Geely koronavirüs parçacıklarını savan araç geliştirdi


İngiliz yayın kuruluşu BBC’deki habere göre Çinli otomotiv devi Geely koronavirüs parçacıklarını savan araç geliştirdi. Otomobillerde ultraviyole ışınları ve çok güçlü klima sistemi mevcut. Geely firmasının hijyen teknolojisi için 54 milyon dolarlık Healthy Car Project / Sağlıklı Araba Projesi’ni başlattığı kaydedildi. Yeni tip arabalarda virüs parçacıklarını arabadan atan çok güçlü klima sistemi olduğu ve bunun maskeler kadar işe yaradığı belirtildi.

ATEŞ ÖLÇEN GÖZLÜK

Hong Kong’da havalimanında ise virüsleri 40 saniyede yok eden Kovid-19 kabinleri hizmete sokuldu. Çin’de hijyen teknolojisi ile donatılan yeni nesil arabalar ve havalimanlarının yanı sıra güvenlik güçleri için çevredekilerin ateşini ölçen akıllı kasklar için gözlükler de geliştirilmişti.  

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir