Çinli otomotiv devi Kovid virüslerini yok eden araba geliştirdi

İngiliz yayın kuruluşu BBC’deki habere göre Çinli otomotiv devi Geely koronavirüs parçacıklarını savan araç geliştirdi


İngiliz yayın kuruluşu BBC’deki habere göre Çinli otomotiv devi Geely koronavirüs parçacıklarını savan araç geliştirdi. Otomobillerde ultraviyole ışınları ve çok güçlü klima sistemi mevcut. Geely firmasının hijyen teknolojisi için 54 milyon dolarlık Healthy Car Project / Sağlıklı Araba Projesi’ni başlattığı kaydedildi. Yeni tip arabalarda virüs parçacıklarını arabadan atan çok güçlü klima sistemi olduğu ve bunun maskeler kadar işe yaradığı belirtildi.

ATEŞ ÖLÇEN GÖZLÜK

Hong Kong’da havalimanında ise virüsleri 40 saniyede yok eden Kovid-19 kabinleri hizmete sokuldu. Çin’de hijyen teknolojisi ile donatılan yeni nesil arabalar ve havalimanlarının yanı sıra güvenlik güçleri için çevredekilerin ateşini ölçen akıllı kasklar için gözlükler de geliştirilmişti.  

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin önümüzdeki hafta dijital para denemelerine başlıyor

Dijital para üretimi konusunda 2020’yi tarih veren Çin, koronavirüs’e rağmen projeyi durdurmadı. Ülkede dört şehirde önümüzdeki hafta ilk denemeler ulaştırma ve gıda alanında yapılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir