Çinli Huawei, İngiliz ve İrlandalı geliştiricilere 26 milyon dolar teklif etti

Çinli teknoloji devi Huawei, Google’ın uygulama mağazasının yasağının ardından İngiliz ve İrlandalı geliştiricilere uygulama geliştirmeleri için 26 milyon dolarlık teklif sundu


Çinli teknoloji devi Huawei, Google uygulama hizmeti Android’deki yasağının ardından amiral gemisi telefonları için İngiliz ve İrlandalı geliştiricilere gözü dikti. Huawei markası telefonları halihazırda Android’i çalıştırabiliyor. Fakat şirket, uygulama mağazası gibi Google hizmetlerine seçenek bulmak için geliştiricilere 26 milyon dolarlık teklif sundu.

KARA LİSTEYE GİRMİŞTİ

Bilindiği üzere ticaret savaşları süresince birçok Çinli ve ABD’li şirketler etkilenirken, son olarak Mayıs ayında Trump yönetimi Huawei’yi kara listeye almıştı. Şirketin kara listeye alınmasının ardından, ABD’li şirketler Huawei ile iş yapmadan önce hükümet izni alması gerekiyor. Bunun yanı sıra eski Huawei telefonları Google Play Store’a hâlâ erişmesine rağmen, yeni telefonlar Google yapımı uygulamalardan ve hizmetlerine erişemiyor.

 

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Virüs sebebiyle Çin’in şehirlerindeki kısıtlamalar artırıldı

Koronavirüsü ile yoğun bir mücadele içerisinde olan Çin hükümeti, şehirlerdeki kısıtlamaları artırmaya devam ediyor. Virüsün yayılmasının engellenmesi için kontrol noktaları arttırılırken, halka açık yerler kapatıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir