Çin’de hacker’lar tezgahta

Shenzhen’de teknolojinin her türlüsünün bulunduğu bir pazar var. Pazar o kadar ilerlemiş bir yapıya sahip ki tezgahlarda hacker’lar iş için bekliyor teknoloji şirketleri pazardan hacker işe alıyor


Çin’in Shenzhen kentindeki Huaqiangbei Pazarı tam teknoloji tutkunlarının tezgah tezgah gezebilecekleri bir yer. CNN International kanalının gezdiği pazarın ünlü olmasının nedeni sattığı teknoloji ürünleri. Habere göre piyasada olan tüm akıllı telefon markalarını birkaç dakika içinde tamir ettirebiliyorsunuz. 

TEKNOLOJİ DEVLERİ TRANSFER EDİYOR

Hatta kısa bir süre içerisinde popüler bir akıllı telefon markasının kopyasının yapıldığı tezgahlarda aynı zamanda hacker dolu. Çinli hacker’lar müşterilerinin taleplerini kısa sürede tezgah altında karşılıyor. Huaqiangbei Pazarı’nın diğer popüler ürünleri arasında ise drone’lar, taşınabilir şarj aletleri ve her türlü kumandalar bulunuyor. Adeta bir yazılım merkezi haline gelen pazar ayrıca ünlü teknoloji şirketlerinin de uğrak yeri. CNN’deki habere göre teknoloji devleri tezgahları ziyaret ederek kendilerine uygun yazılımcıları profesyonel iş hayatına transfer ediyor. 

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir