Çin’de giyilebilir teknoloji pazarı yüzde 45 büyüdü

Çinli telefonlar dünyanın dört bir yanında büyük ilgi görürken, Çinli devlerinin geliştirdiği giyilebilir teknolojiye ilgi de artıyor


Teknoloji alanında ABD, Güney Kore, Japonya ve Avrupa ülkeleri ile sıkı bir rekabet içinde olan Çinli firmalar, giyilebilir teknoloji pazarındaki etkilerini artırmaya devam ediyor. Bu yılın ilk üç çeyreğinde yüzde 45 oranında arttığı açıklandı. Çin merkezli giyilebilir teknolojilerin gelecek yıldan itibaren 200 milyon deniz nakliyatına ulaşması bekleniyor.  

GÜNLÜK RUTİNLERİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Uluslararası Data Birliği (IDC) tarafından açıklanan verilere göre Çin merkezli giyilebilir teknolojilerden dünya genelinde en çok ilgiyi yüzde 51’lik oran ile kulaklıklar ve bileklikler çekecek. Giyilebilir teknolojiler günlük rutinleri kolaylaştırmaları açısından özellikle gençler arasında oldukça popüler hale geliyor. Ayrıca sağlık bilgilerini paylaşmalarından dolayı ileri yaştakilerin tedavilerinde de kullanılıyorlar.

YAZAR: Semih Sülün

34 yaşında 1 çocuk babası olan Semih Sülün, teknoloji ve politika haberlerinden sorumludur. Sık sık yurt dışı ziyaretlerine giden Sülün, Asya kıtası hakkında araştırmalarda yapıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir