Çin ve Batı’dan dijital ödemelerde dev işbirliği

Batı’nın ve Asya’nın en büyük iki ödeme hizmetleri şirketi PayPal ile Çinli UnionPay işbirliğine gidiyor. Online ödeme yaptıran PayPal, Asya ülkelerinde UnionPay cüzdanına girerken UnionPay de online da büyüyecek


ABD’de aralarında Elon Musk’ın da bulunduğu bir grup yatırımcı tarafından kurulan ve dünyanın en büyük online ödeme şirketi haline gelen PayPal, Asya’nın en büyük ödeme hizmeti ve kredi kartı sağlayıcısı Union Pay ile işbirliğine gidiyor. PayPal, UnionPay International ile işbirliği yapacak. PayPal’ın global ödemeler Kıdemli Başkan Yardımcısı Jim Magats yaptığı açıklamada, ortaklığın sınır ötesi alışveriş yaparken UnionPay müşterilerine daha fazla seçenek sunacağını belirtti. İşbirliği ayrıca Çin’in e-ticaret ekosisteminin genel büyümesine de katkıda bulunacak. Ayrıca PayPal’a, PayPal’ın dijital cüzdanını UnionPay’in Çin’de veya uluslararası olarak kabul edildiği fiziksel perakende satış yerlerine genişletme seçeneğini de sunmuş olacak.

PAYPAL BÖLGEYE YAYILACAK

PayPal ve UnionPay, Çin’de ve dünyada dijital ödemeleri artırmak için müşterilere ve satıcılara daha iyi hizmet vermek için çalıştıklarını söyledi. PayPal müşterileri de UnionPay’in kabul edildiği mağazalarda kullanma fırsatını yakalamış olacak. UnionPay kartları Avustralya, Filipinler, Singapur, Güney Kore ve Tayland’da PayPal cüzdanlarına eklenebilecek.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir