Çin, bilim ve teknolojiye 198 milyon dolar yatırım yapacak

Çin Maliye Bakanlığı’nın açıklamasına göre hükümet, 2020 yılında bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere destek amaçlı fona 198 milyon dolar ayırdı. Fon, gelecek yıl yerel yönetimlere aktarılacak


Teknoloji ve bilim alanında yatırımlarına devam eden Çin, gelecek yıl için bu alanda yoğunlaşmaya devam edecek. Çin Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre hükümet, 2020 senesinde bilim ve teknoloji alanlarında harcanmak üzere oluşturulan fona yaklaşık 1.39 milyar yuan (198 milyon dolar) para aktaracak. Aktarılan bu para, bilim ve teknolojinin geliştirilmesi için yerel yönetimlere tahsis edilecek.

EN BÜYÜK PAY JİANGSU’NUN

Eyaletlere ayrılan fonlar da belirlenirken, 70.35 milyon yuan ile en büyük payı Jiangsu alacak. Shandong ve Guangdong eyaletlerine aktarılacak fon ise sırasıyla 67.9 milyon ve 65.1 milyon yuan olacak. Aktarılacak bu parayla, teknoloji ve bilim alanında temel araştırmalar ve yenilikçilik üslerinin inşasını desteklemek için çalışmalar gerçekleştirilecek.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir