Avuç içi büyüklüğündeki drone tanıtıldı

Dünya drone piyasasının önemli isimlerinden Çinli DJI, avuç içi büyüklüğündeki yeni drone DJI Mavic Mini’yi tanıttı. 249 gram ağırlığa sahip olan drone, 30 dakika havada kalabiliyor


Merkezi Shenzhen’de bulunan Çinli drone üretici firması DJI, Mavic serinin en yenisi ve ufağı olan Mini’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Avuç içi büyüklüğüyle katlanabilir olan drone, 249 gram ağırlığa sahip. Mavic Mini serisinin bu denli ufak boyutta olmasına rağmen havada tam 30 dakika boyunca kalabiliyor. Ürünün satışlarına 11 Kasım’da başlanacağı duyuruldu.

4 KM MENZİLİ VAR

Yurt dışında kullanılması için FAA lisansına gerek duyulmayan drone, 4 km menzil içerisinde kontrol edilebiliyor. 2.7K çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebilen modelin ana kısmında 12 megapiksellik bir sensör bulunuyor. Bünyesinde üst modellerine karşın gelişmiş kaza önlemi taşımayan model, acemi drone pilotları için tehlikeli görünüyor.

399 DOLARA SATILACAK

Serinin en küçük drone’u Mavic Mini için ön siparişler alınmaya başlanırken, ürün 399 dolara satışa sunulacak. Yan ürünler olan üç adet batarya, ekstra pervana seti, taşıma çantası gibi araçlarla birlikte Mavic Mini 499 dolara kullanıcılarına ulaşacak.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Satılan üç telefondan biri 5G uyumlu

Çin’de satılan akıllı telefonların sayısı her ne kadar pandemi öncesine göre yüzde 20 daha düşük olsa da ikinci çeyrek rakamları beklenenden iyi geldi. İkinci çeyrekte yüzde 9 artış yakalayan sektörde 5G uyumlu telefon satışları toplamın üçte birine ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir