5G telefon satışlarının yarısından fazlası Vivo

Araştırma şirketi International Data Corporation verilerine göre, üçüncü çeyrekte Çin’de toplamda 485 bin adet 5G telefon sevkiyatı gerçekleştirilirken, bu rakamın yüzde 54.3’ü Vivo’ya ait oldu


Geçtiğimiz günlerde 5G teknolojisine resmi olarak geçen Çin’de, tüm dikkatler 5G uyumlu telefonların satışlarına çevrildi. ABD’li şirket International Data Corporation’ın (IDC) yayımladığı rapora göre, üçüncü çeyrekte Çin’de toplamda 485 bin adet 5G uyumlu akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirildi. Bu sevkiyattan en büyük payı ise yüzde 54.3 ile Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo aldı. Samsung yüzde yüzde 29 ile pazarda ikinci sıraya yerleşirken, üçüncü sırada Huawei yüzde 9.5 ve Xiaomi ise yüzde 4.6 ile dördüncü sırada yer aldı.

HUAWEI İLE YARIŞIYOR

Orta sınıf 5G akıllı telefonları üretiminde adından çok kez söz ettiren Vivo, bu alanda Huawei ile büyük bir rekabet hainde. Vivo’nun orta sınıf telefonu olan iQ00 Pro 522 dolardan satışa sunulurken, üst sınıf telefonu NEX 3 ise 805 dolara alıcılarına sunuldu. Bu alandaki rakibi Xiaomi ise 5G uyumulu Mi 9 Pro modelini Eylül ayında 520 dolardan satışa sunmuştu.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

League of Legends finalini 104 milyon Çinli izledi

E-spor oyunu olan League of Legends’in bu yılki finalini toplamda 104 milyon Çinli takip ederken, şampiyon olan Çinli FPX takım Avrupalı G2 Esports adlı rakibini yenerek 850 bin dolarlık ödülün sahibi oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir