Sürücünün Times Meydanı'ndaki kaldırım barikatlarına çarpması sonucu 8 kişi yaralandı.

New York — Pazar gecesi Manhattan'ın merkezinde bir sürücü kaldırımda polise çarptı ve sekiz kişi yaralandı.

Cep telefonu videosunda, kontrolden çıkan Mercedes'in, sonunda arabayı West 34th Street ve Ninth Avenue yakınlarında köşeye sıkıştıran NYPD memurlarından kaçmaya çalıştığı görülüyor.

Sürücü, Peru'daki Chirp restoranının açık havadaki yemek barakasına çarptı, ardından geri geri giderek yetkililer gelmeden başka bir arabaya çarptı.

Restoranın sahibi Boris Torres, “İşte bu sırada gardiyanlar arabaya saldırıyor ve adamın daha fazla zarar vermesini önlüyor” dedi.

Kovalamaca Pazartesi günü saat 01.30 sıralarında polisin 33. Cadde ile Yedinci Cadde'nin köşesindeki tartışmaya müdahale etmeye çalışmasıyla başladı.

Polise göre 44 yaşındaki adam, polisler yaklaştığında hızla uzaklaştı. 34. Caddede yanlış yöne giderken çok sayıda arabaya ve insana çarptığını ve sonunda kaldırıma çarptığını söylediler.

Yaralılar arasında bir polis memuru ve gıda kamyonunun altında kalan 39 yaşındaki bir kadın da bulunuyor.

Torres, “Bu çılgınca. Bu, burada yılbaşında yaşanan ilk olay değil. Belki üç yıl önce başımıza geldi. Bir araba değil, birileri birkaç mağazayı soydu” dedi. Pazartesi günü meydana gelen kazada ağır yaralandı.

Torres, hırsızların geçen yılbaşı gecesi kasasını çaldığını söyledi. Şu anda restoranının tentesi yıkılmış durumda ve inşaat departmanının yeniden açılmasına ne zaman izin vereceğini bilmiyor.

“Benim sigortam mı, yoksa arabanın sigortası mı bilmiyorum. Raporu almak için kampüse gitmem gerekiyor” dedi.

Sürücü tutuklandı ve durumu kritik olan Bellevue Hastanesi'ne götürüldü. Suçlamalar bekleniyordu.

READ  Titanlar, Bengals hücum koordinatörü Brian Callahan'ı baş antrenör olarak işe almayı planlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir