Senato sınır tasarısını ve dış yardım paketini oyladı: Canlı güncellemeler

12:46 ET, 7 Şubat 2024

Schumer, Ukrayna'yı sınır anlaşmasından çıkaracak olan Ukrayna tasarısının bugün geç saatlerde ilerlemeye yetecek kadar oy alacağını düşünüyor

CNN'den Ted Barrett, Christine Wilson ve Morgan Rimmer'dan

Senato Çoğunluk Lideri Charles Schumer Çarşamba günü Washington DC'deki ABD Kongre Binası'ndaki ofisine girerken gazetecilere konuşuyor.

Çip Somodevilla/Getty Images

Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, sınır politikası değişikliklerinden arındırılmış bir ulusal savunma ek harcama tasarısını norm olarak gördüğünü söyledi. GOP senatörleri buna karşı çıktı – Çarşamba günü geç saatlerde yapılması planlanan yoklama oylamasını kazanmak için gereken en az 60 oy almaya yetecek kadar iki partili destek alacaktı.

Capitol'deki gazetecilerin bu tedbirin ilerlemeye yetecek kadar oy alıp almayacağı sorulduğunda “Evet” dedi.

Hatırlamak: Önümüzdeki günlerde tartışılması ve oylanması gereken tasarı, aynı zamanda Ukrayna ile İsrail, Tayvan ve Gazze'deki vatandaşlar için de fon sağlanmasını gerektiriyor. Bu oylamadan önce Senato, sınır hükümleri hâlâ yürürlükte olan orijinal dış yardım tasarısını oylayacak. Ancak Cumhuriyetçilerin çoğu tasarıya karşı oy kullanarak yasanın geçişini engelleyecek.

“Meclisteki Cumhuriyetçilerin çoğunluğu Ukrayna'yı ve İsrail'i yapmak istediklerini söyledi. Ve eğer bunu Senato'dan geçirirsek, Meclisin bu duruma ayak uyduracağını umuyoruz. Meclis darmadağın durumda. Saat 30'a kaldı -Donald Trump gibi ortalığı karıştırmak isteyen doğru insanlar ve Meclis Başkanı her şeyi engellemek istemiyor.” dedi.

İki partili sınır kurallarını reddettikleri için Senato Cumhuriyetçilerine saldırdı, onları “dağınık bir kurul” olarak nitelendirdi ve onları Temsilciler Meclisi GOP'uyla karşılaştırdı.

Schumer, “Aşırı sağcı MAGA Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçilerinden bu tür alaycı bir saçmalık bekliyordum, ancak MAGA aşırıcılığının burada Senato'da kök saldığını görmek utanç verici ve utanç verici” dedi.

READ  NCAA Turnuvası 2024 sıralaması: Kanıtlanmış simülasyon, şaşırtıcı üzüntüleri, Mart Çılgınlığı seçimlerini ve uyuyanları tahmin ediyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir