Wuhan’da yapılan Kovid-19 hastaneleri kapanıyor

Çin’de salgın ile mücadele kapsamında inşa edilen iki hastanenin Çarşamba günü kapatılacağı açıklandı


Çin basınındaki bilgilere göre ülkede son 24 saat içinde 46 yeni Kovid-19 vakası var. Bu kişilerin 42’si yurtdışından gelenler oldu. 34 yeni asemptomatik vaka daha saptandı. Tedavisi süren 3 hasta daha öldü. Ülkede ölenlerin sayısı 3,339 oldu.

GÜNLER İÇİNDE YAPILDILAR

Öte yandan Çin hükümeti, Kovid-19 salgınına karşı başarı elde ettiklerini göstermek için bir adım atmaya daha hazırlanıyor. 8 Nisan’da 76 günlük  karantina yasaklarının kaldırılmaya başlandığı Wuhan’da şimdi de Kovid-19 ile mücadele kapsamında yapılan hastanelerin kapatılacağı açıklandı. Global Times gazetesindeki habere göre Wuhan’da 10 ile 15 gün içinde yapılan 1300 yataklı Leishenshan (Gök Gürültüsü Tanrısı) ile 1000 yataklı Huoshenshan (Ateş Tanrısı) hastanelerinin Çarşamba günü kapatılması bekleniyor. İki hastanede kalan 55 hasta başka hastanelere sevkedilecek. Çin’de bir ay öncesine kadar sadece Hubei eyaletinde 60 bin Kovid-19 hastası vardı, ancak şimdilerde ülke genelinde 1,160 Kovid hastası kaldı.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir