Wuhan’da vakalar ve ölümler revize edildi

Kovid-19’un dünyadaki ilk merkezi olan Çin’in Wuhan kentinde 11 hafta süren sıkı karantinanın ardından şehirde kanıtlanmış vakalar ve toplum ölümlerin sayısı revize edildi


Çin’in Wuhan kentinde 23 Ocak’ta başlayan karantina günleri 8 Nisan’da kaldırılmıştı. Kovid-19 salgınının ilk merkezi olan Wuhan kentinde 11 hafta süren sıkı karantinanın ardından yetkililer kentte şimdiye kadar kanıtlanmış Kovid-19 vakaları ile salgında ölenlerin sayısını revize etti. People’s Daily China sitesindeki habere göre 16 Nisan itibariyle kentte şimdiye kadar kayıt altına alınan Kovid-19 vakalarına 325 hasta daha eklendi. Böylece kentteki toplam vaka 50,333 oldu. Kentte salgının başladığı Aralık 2019’un sonundan bugüne kadar ölenlerin sayısına da 1,290 kurban daha eklendi. Böylece kentte toplam ölümler 3,869’a yükseldi.

KARANTİNA SONRASI TABLO NETLEŞTİ

11 milyon nüfuslu Wuhan kentinin belediye başkanlığı tarafından yapılan açıklamada vakaların ve ölümlerin revize edilmesine gerekçe olarak sıkı karantina sonrasında tablonun daha netleşmesi gösterildi. Açıklamada evde ölen hastaların da kayda alındığı belirtildi.

26 YENİ VAKA DAHA

Öte yandan Çin genelinde son 24 saat içinde 26 yeni Kovid-19 vakasının olduğu açıklandı. Bu yeni vakaların 15’inin yurtdışından gelenler olduğu belirtildi. Ülkede 66 yeni asemptomatik vaka daha kayıt altına alındı.
Çin’de toplam kanıtlanmış vakalar 82,367, toplam ölümler 3,342 ve toplam taburcular 77,944 oldu.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir