Wuhan’da hiç Kovid-19 hastası kalmadı

Kovid-19 virüsünün ilk merkezi olan Çin’in Wuhan kentinde bugün itibariyle hiç hasta kalmadı


Çin basınına göre son 24 saat içinde ülkede Kovid-19’a bağlı yeni ölüm yine yaşanmadı. 5 yeni vaka saptandı. Bunların hepsinin ithal olduğu açıklandı. İthal vakaların dışında 3 de yeni asemptomatik vaka kaydedildi. Ülke genelinde 1’i kritik durumda olmak üzere toplamda 66 aktif vaka kaldı.

HUBEİ’DE SIFIRLARIN GÜNÜ

Perşembe itibariyle Wuhan’ın başkent olduğu Hubei eyaletindeki son durum şöyle oldu;
– 0 yeni Kovid vakası
– 0 yeni şüpheli vaka
– 0 yeni ölüm
 – 0 sessiz taşıyıcı
– 0 ithal vaka
– 0 aktif vaka
– 0 şüpheli aktif vaka…

VUHAN’IN TAMAMI DÜŞÜK RİSKTE

Kovid-19’un dünyada ilk merkezi olan Wuhan ‘da hastane tedavi gören son 3 kişi de taburcu oldu. Kentte artık hiç aktif ya da şüpheli Kovid hastası kalmadı. 11 milyon nüfuslu kentin tamamında salgın risk seviyesi ‘düşük’e indirildi. Kentte orta seviye risk seviyesinde olan Dongxihu’da da 14 gün ardı ardına Kovid vakası çıkmayınca bu bölgedeki risk seviyesi de ‘düşük’e indirildi.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir